تبیان، دستیار زندگی
تا سال 2008 میلادی، حتی داشتن یک لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی در این کشور ممنوع بود. طبق آمار موجود در حال حاضر نیز تنها 20 درصد افراد به اینترنت دسترسی دارند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حقایقی جالب در مورد کشور کوبا

حقایق جالب در مورد کشور کوبا

محققان کوبایی موفق به کشف واکسن سرطان ریه شده اند
بعد از 35 سال تحقیقات کوبایی ها موفق به ساخت و تولید واکسن برای سرطان ریه شدند. این واکسن درواقع از نوعی پروتئین موجود در بدن بیماران سرطانی که هنوز تحت درمان قرار نگرفته اند به دست آمده است. این واکسن تابه حال بر روی بیش از 1000 کوبایی تست شده که نتایج مثبتی داشته است. با تزریق این واکسن سرطان ریه به یک بیماری قابل کنترل تبدیل می شود. البته واکسن تولیدشده مصونیت کامل در برابر بیماری ایجاد نمی کند.

حقایق جالب در مورد کشور کوبا

 
فروش نوشابه  کوکاکولا در کوبا ممنوع است
نوشابه های محبوب کوکاکولا در همه کشورهای دنیا به غیر از دو کشور کوبا و کره شمالی به فروش می رسد. کوکا کولا در کوبا ممنوع بوده و به نوعی جرم محسوب می شود. در مقابل نوعی نوشیدنی با عنوان کوبا لیبره وجود دارد که به جای نوشابه های گازدار به صورت گسترده در این کشور استفاده می شود.

حقایق جالب در مورد کشور کوبا

در سال 1959، فیدل کاسترو خرید ماشین نو را در کوبا ممنوع کرد
در سال 1959 رهبر این کشور خرید خودروهای نو را درکوبا ممنوع اعلام کرد. به همین دلیل اگر در حال حاضر به کوبا سفر کنید خواهید دید که اکثر خودروهای موجود در خیابان ها کلاسیک هستند. البته این ممنوعیت در سال 2013 برداشته شد با این وجود کمتر فردی در کوبا توانایی خرید یک خودروی جدید را دارد. قیمت خودروهای جدید وارداتی در این کشور گاهی اوقات تا 400 برابر قیمت واقعی آن ها به فروش می رسد. برای مثال یک پژو 508 فرانسوی در کوبا 262 هزار دلار قیمت دارد.

حقایق جالب در مورد کشور کوبا

koodak@tebyan.com

منبع:بازار خبر_تهیه،شهرزاد فراهانی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.