تبیان، دستیار زندگی
اگر می خواهید کسب و کار جدید راه بیاندازید، خواندن این کتاب ها را فراموش نکنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشنایی با مدل های کسب و کار در 9 کتاب

اگر می خواهید کسب و کار جدید راه بیاندازید، خواندن این کتاب ها را فراموش نکنید.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
کتاب

کتاب های زیادی در جهان وجود دارند که می توانند بهترین و ساده ترین روش های کسب و کار موفق را به شما آموزش دهند. مهمترین ویژگی این کتاب ها در این است که خواننده این آثار می تواند به روشی مقرون به صرفه با تازه ترین و موفق ترین مدل های کسب و کار در جهان آشنا شوند.  در این فهرست که توسط اسمال بیزینس معرفی شده از 9 کتاب یاد شده که به عنوان موفق ترین در حوزه کسب و کار نام برده است.
کتاب «افسانه» به قلم میکائیل ای گاربر در صدر این فهرست قرار گرفته است. گاربر در این کتاب تلاش کرده یک نقشه راه برای ساخت و ساز کسب و کار جدید ارائه کند که بتواند در کنار حفظ رضایت مشتری و مشتری مداری خواسته های کارفرما و کارگذار را نیز به نحو احسنت تامین کند.

در جایگاه دوم این فهرست می توان به کتاب «قدرت تفکر مثبت» اشاره کرد که به قلم دکتر نورمن وینسنت پیل به رشته تحریر در آمده است. دکتر وینسنت پیل در این کتاب تفکر مثبت را یکی از موثرترین روش ها برای کنترل اوضاع می داند و معتقد است با کمک تفکر مثبت می تواند از سخت ترین گرفتاری ها و گرداب های مالی به سلامت گذر کرد. دکتر پیل در فصلی از این کتاب راه های کنترل استرس و خشم را با مخاطبانش در میان می گذارد و به آنها می گوید که از زمانی که به داشتن تفکر مثبت میل پیدا کنند سرعت پیشروی کارها چند برابر می شود.

در جایگاه دوم این فهرست می توان به کتاب «قدرت تفکر مثبت» اشاره کرد که به قلم دکتر نورمن وینسنت پیل به رشته تحریر در آمده است. دکتر وینسنت پیل در این کتاب تفکر مثبت را یکی از موثرترین روش ها برای کنترل اوضاع می داند و معتقد است با کمک تفکر مثبت می تواند از سخت ترین گرفتاری ها و گرداب های مالی به سلامت گذر کرد

«تسخیر هرج و مرج» به قلم مشترک کلایت ماسک و اسکات مارتینو یکی دیگر از کتاب هایی است که نشریه آنلاین اسمال بیزینس از آن نام برده است. این کتاب که شش استراتژی موفق و آزموده شده برای شروع کسب و کار را معرفی می کند با متد مقایسه استراتژیی بزرگترین کمپانی های دنیا تکنیک های موثر و کارآمدی را به مخاطبان خود معرفی کند.
علاوه بر این آثار کتاب «بهبود در بازاریابی و فروش» اثر دیگری است که توسط ناپلئون هیل به رشته تحریر در آمده است. این اثر که چند فصل آن با همکاری آرتور پیل به رشته تحریر در آمده سرفصل های جذابی دارد. آیا می خواهید اصول سرمایه داری را یاد بگیرید؟ چطور پول جمع کنید؟ چگونه طرز فکرتان را مثل یک آدم پولدار کنید؟ از جمله فصل هایی است که ناپلئون هیل با ارائه راهکارها و اصول کلیدی در آن پرداخته تا آداب یک بازاریابی موفق را به خوانندگان خود بیاموزد.
در کنار این آثار «بازاریابی مغناطیسی» به قلم دن کندی، «فراتر از کارآفرینی» نوشته جیمز کالینز و ویلیام سی لایزر، «سه دستور طلایی» نوشته استیو زارفون و داو لاگین و در نهایت «ضعف های یک تیم بازاریابی» نوشته پاتریک لنسیونی از دیگر آثاری است که در این فهرست از آنها یاد شده است.


منبع: مهر