تبیان، دستیار زندگی
هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 سیزدهمین بخش از سفر خود به دور دنیا را نیز با موفقیت به پایان رساند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هواپیمای خورشیدی به فرودگاه پنسیلوانیا رسید

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 سیزدهمین بخش از سفر خود به دور دنیا را نیز با موفقیت به پایان رساند.

بخش دانش تبیان

هواپیما

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، این  هواپیمای خورشیدی که این روزها سر و صدای زیادی در رسانه های خبری جهان به راه انداخته در ادامه سفر ماجراجویانه خود به دور زمین وارد فرودگاه بین المللی LeHigh Valley پنسیلوانیا شد.

در این بخش از سفر برنارد پیکارد هدایت هواپیما را بر عهده داشت که با برخاستن از فرودگاه بین المللی دیتون در اوهایو آغاز و پس از ۱۷ ساعت در پنسیلوانیا به اتمام رسید.

این بخش از سفر درحالی انجام شد که به دلیل بروز حادثه ای در آشیانه نگهداری هواپیما، نگرانی هایی درباره سلامت هواپیما در حین پرواز به سوی پنسیلوانیا وجود داشت اما متخصصان شرکت Solar Impulse پس از انجام بررسیهای دقیق به این نتیجه رسیدند که ادامه پرواز این هواپیمای خورشیدی منعی ندارد.

سیزدهمین بخش از سفر هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ به دور زمین پس از طی مسافت ۱۰۳۲ کیلومتر و درحالی که فرود آن ۱۰ دقیقه زودتر از محاسبات قبلی صورت گرفت بدون هیچگونه مشکلی به پایان رسید.

این سفر هیجان انگیز از مارس سال ۲۰۱۵ از ابوظبی امارات آغاز شد و قرار است در همین نقطه نیز به پایان برسد.

پرواز مداوم ۶۲ ساعته بر فراز اقیانوس آرام و همچنین زمین گیر شدن آن برای چندین ماه به دلیل آسیبهای وارد شده به باتریها از مهمترین اتفاقات این برنامه مهیج به شمار می آید.

درصورتیکه اوضاع جوی مساعد باشد هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ در ادامه سفر به دور دنیا به سوی فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک به پرواز درمی آید تا پس از آن بخش مهمی از سفرش را دنبال کند یعنی پرواز بر فراز اقیانوس اطلس و رسیدن به اروپا یا آفریقا.


منبع: مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .