وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زنی 49 ساله به یک باکتری در مجاری ادارای اش مبتلا شده که در برابر همه انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم است. این زن در ایالت پنسیلوانیا زندگی می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کابوس جهان تبدیل به واقعیت شد:کشف نخستین باکتری مقاوم در برابر همه آنتی بیوتیک های دنیا

زنی 49 ساله به یک باکتری در مجاری ادراری اش مبتلا شده که در برابر همه انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم است. این زن در ایالت پنسیلوانیا زندگی می کند.


بخش دانش تبیان

باکتری

به گفته مقام های آمریکا،زنی ۴۹ ساله که در ۵ ماه گذشته مسافرتی نداشته، به یک باکتری در مجاری ادراری اش مبتلا شده که در برابر همه انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم است. این زن در ایالت پنسیلوانیا زندگی می کند.

به گزارش رویترز،توماس فریدن، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا، با اشاره به این مسئله و خطر آن برای جهان گفت: دنیا با این خطر روبه رو ست که به دوران پس از آنتی بیوتیک قدم گذاشته است.

او گفت: این عفونت با کولیستین (نوعی آنتی بیوتیک از دسته پلی میکسین است که توسط باکتری باسیلوس پلی میکسین ساخته می شود) که برای کنترل شدیدترین عفونت هاست نیز کنترل نمی شود. 

پزشکان اکنون به شدت نگران گسترش سریع این باکتری در جهان هستند که می تواند تبدیل به یک بحران تمام عیار شود. دولت انگلیس در نشست سران گروه هفت که ژاپن میزبان آن است  پیشنهاد کرده مبلغ یک میلیارد دلار به شرکت های دارویی که بر روی آنتی بیوتیک های جدید تحقیق می کنند کمک شود. این آنتی بیوتیک های جدید هم اما با مصرف بی رویه سرانجام روزی می توانند ناکارآمد و بی اثر شوند. 


منبع: خبر آنلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین