تبیان، دستیار زندگی
این لاك اولین لاك چاپ سه بعدی در جهان است كه برای یك لاكپشت ساخته شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت لاک مصنوعی لاک پشت با چاپ ٣بعدی

این لاك اولین لاك چاپ سه بعدی در جهان است كه برای یك لاكپشت ساخته شده است.

بخش دانش تبیان

لاکپشت

براساس گزارش ساینس الرت، این لاك اولین لاك چاپ سه بعدی در جهان است كه برای یك لاكپشت ساخته شده است. پس از اینكه فرد از شعله های آتش در جنگل های بزریل جان سالم به در برد، توانست از دو ذات الریه شدید و 45 روز گرسنگی نیز جان به در ببرد تا اینكه در نهایت گروهی به نام انتقام جویان حیوانات فرد را یافته و برایش نامی نه چندان خوشایند را براساس شخصیت منفی فیلم كابوس خیابان الم انتخاب كردند.

یكی از اعضای این گروه یك طراح سه بعدی بود از این رو گروه تصمیم گرفت اولین لاك سه بعدی جهان را برای این لاكپشت آسیب دیده طراحی كند و آن را با استفاده از تكنیك چاپ سه بعدی بسازد.


از آنجایی كه فرد 85 درصد از لاك خود را از دست داده بود، باید این بخش از بدن او به صورت مجازی و با كمك مقایسه تصاویر فرد با تصاویر لاكپشت های سالم بازسازی می شد. با ثبت 40 عكس از فرد و 40 عكس از لاكپشت های سالم امكان شبیه سازی سه بعدی لاك فرد فراهم شد.

لاك جدید از پلاستیكی ساخته شده است كه پایه آن ذرت است و قیمت هر كیلوگرم آن 136 دلار است. اما چاپ هر تكه از لاك 50 ساعت زمان برد كه نشان از تراكم بالای لاك جدید فرد دارد.

پس از پایان مراحل چاپ، باید لاك روی بدن فرد نصب می شد و پس از آن برای طبیعی تر شدن آن، سطح روی لاك به دقت نقاشی شد. برای نقاشی روی لاك به رنگی نیاز بود كه به تدریج باعث خورده شدن مواد چاپی نشود. از این رو در این بخش از نقاشی برزیلی به نام یوری كالدرا كمك گرفته شد تا با استفاده از رنگی طبیعی و بدون ضرر روی لاك این لاكپشت نقاشی كند.

گروه انتقام جویان حیوانات تاكنون از فناوری برای كمك به حیوانات زیادی استفاده كرده اند، برای مثال برای سه توكان، یك طوطی و یك غاز منقار مصنوعی ساخته اند.


منبع: خبر آنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .