تبیان، دستیار زندگی
رنگ آبی سردرد را بدتر می کند، اما طیف باریکی از نور سبز کم شدت به طور عمده ای حساسیت به نور را در مبتلایان به میگرن می کاهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاهش 20 درصدی درد میگرن با نور سبز

رنگ آبی سردرد را بدتر می کند، اما طیف باریکی از نور سبز کم شدت به طور عمده ای حساسیت به نور را در مبتلایان به میگرن می کاهد.

بخش دانش تبیان

میگرن

به گزارش وب ام دی پژوهشگران در بوستون، ۶۹ بیمار دچار میگرن را در معرض رنگ های متفاوت نور قرار دارند. آنان دریافتند که رنگ آبی سردرد را بدتر می کنند، اما طیف باریکی از نور سبز کم شدت به طور عمده ای حساسیت به نور را در مبتلایان به میگرن کاست.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که در برخی موارد این نور سبز درد میگرن را نیز ۲۰ درصد کاهش می دهد.

آنان یادآور شدند که سردرد میگرنی حدود ۱۵ درصد افراد در سراسر جهان را دچار خود می کند و یک علامت مکرر میگرن حساسیت به نور است که آن را نور هراسی یا فوتوفوبیا می نامند.

رامی برستین از مرکز فراگیر سردرد در مرکز پزشکی دیکونس در بوستون و سرپرست این پژوهش گفت: «گرچه نور هراسی معمولاً به همان اندازه سردرد ناتوان کننده است، اما ناتوانی در تحمل نور هم می تواند آزارنده باشد.»

او افزود: «بیش از ۸۰ درصد حمله های میگرن همراه با حساسیت به نور هستند و با نور تشدید می شوند و به همین علت است که مبتلایان به میگرن برای آرامش یافتن به تاریکی پناه می برند و از فعالیت های شغلی، خانوادگی و روزانه دوری می جویند.»

دکتر نوآ روزن رئیس مرکز سردرد در سازمان سلامت نورث ول در گریت نک در نیویورک دراین باره گفت: «یقیناً کار دکتر بورستین بیانگر آن است که پژوهش بیشتری دراین باره باید انجام شود و این شیوه مسیر جدید بالقوه سودمندی برای درمان میگرن است.»

او اشاره کرد که نوردرمانی به طور موفقی برای سایر عوارض مانند برخی از مشکلات پوستی و اختلال خلقی فصلی (SAD) به کار گرفته شده است

دکتر گایاتری دوی متخصص علوم اعصاب در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک دراین باره می گوید موفقیت نوردرمانی در برخی بیماران «بیانگر آن است که تالاموس- «ایستگاه رله» مغز میان اندام های حسی ازجمله چشم ها و قشر مغز- منطقه ای است که نور هراسی مربوط به میگرن در آن تقویت می شود.»

بورستین اکنون قصد دارد یک چراغ نور ارزان قیمت بسازد که نور طیف باریک سبز با شدت کم ساطع کند و نیز عینک آفتابی که فقط به طیف باریک نور سبز اجازه عبور دهد.


منبع: خبر آنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .