تبیان، دستیار زندگی
محققان فرانسوی واحد پوست در انستیتو گوستاو رسی دریافتند که داروی کی ترودا که برای مبتلایان به سرطان ملانوم(سرطان بدخیم پوست) استفاده می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موفقیت چشمگیر دانشمندان در درمان سرطان ملانوم

محققان فرانسوی واحد پوست در انستیتو گوستاو رسی دریافتند که داروی "کی ترودا" که برای مبتلایان به سرطان ملانوم(سرطان بدخیم پوست) استفاده می شود.

بخش دانش تبیان

پزشکی

محققان فرانسوی واحد پوست در انستیتو گوستاو رسی دریافتند که داروی "کی ترودا" که برای مبتلایان به سرطان ملانوم(سرطان بدخیم پوست) استفاده می شود، شانس بقاء را در بسیاری از بیماران افزایش داده و حتی باعث درمان بعضی از بیماران نیز شده است.

به گزارش تبیان به نقل از سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه خبری کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، این دارو موجب بهبودی کامل 15 درصد از بیماران و حتی عدم رخداد سرطان حتی پس از ترک این دارو شد.

محققان از این حیث خوشحال هستند که پیش از این انتظار کمتری از تاثیر این دارو در نظر داشتند و این در حالی است که "کی ترودا" شانس بقا را در 41 درصد از بیماران مبتلا به سرطان ملانوم پیشرفته، برای سه سال افزایش داده و حتی پاسخ های بادوامی را در یک سوم از بیماران و پاسخ های کاملی را در عده ای از بیماران که درمان را متوقف کرده بودند، دریافت کرده است.

داروی کی ترودا با کمک به سیستم ایمنی و نابود کردن سلول های تومور از طریق خنثی کردن ترفند پنهان کردن ژنتیکی توسط سلول های سرطانی تأثیر خود را می گذارد و در واقع نقش معلم و راهنمای سیستم ایمنی را بر عهده می گیرد.

به منظور انجام این پژوهش، 655 بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته ملانوم حضور داشتند که سه چهارم آنها از داروی کی ترودا استفاده می کردند. این دارو، دو یا سه بار در هفته و از طریق تزریق وریدی به بیماران داده می شد.

این پژوهش طی نشست سالیانه انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا در شیکاگو مطرح شد.


منبع: ایسنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .