تبیان، دستیار زندگی
علی نصیریان درباره موفقیت شهاب حسینی در جشنواره کن گفت: من به عنوان بازیگری که تجربه همکاری با حسینی را در سریال شهرزاد داشتم، او را مستحق دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن می دانم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خوشحالم که شهاب این جایزه را گرفت

واکنش علی نصیریان به جایزه شهاب حسینی و فرهادی

علی نصیریان درباره موفقیت شهاب حسینی در جشنواره کن گفت: من به عنوان بازیگری که تجربه همکاری با حسینی را در سریال شهرزاد داشتم، او را مستحق دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن می دانم.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
سریال شهرزاد

پیشکسوت تئاتر در یادداشتی در روزنامه نوآوران درباره موفقیت همبازی خود در سریال شهرزاد و همچنین اصغر فرهادی در جشنواره سینمایی کن نوشت: «پیش از شنیدن خبر نتایج اختتامیه و اعلام جوایز فستیوال کن، انتظار این را داشتم که شهاب حسینی جایزه بهترین بازیگر مرد را از این جشنواره کسب کند. انتظاری که برای من تا جایی روشن بود که وقتی در همان ساعات اولیه انتشار خبر، شهاب حسینی را درعکس  ها و فیلمها دیدم که جایزه کن را در دست گرفته، با تمام وجود لذت بردم و خوشحال شدم.
خوشحالم که شهاب این جایزه را گرفت چون احساس می کنم این بازیگر جوان به آن چه شایستگی اش را داشت، رسید. شهاب، بازیگر خوش استعدادی است و از هر نظر لیاقت دریافت این جایزه و حتی جایزه دیگری در سطوح بالای جشنواره های هنری جهان را دارد.
من به عنوان بازیگری که تجربه همکاری با حسینی را در سریال شهرزاد داشتم، او را مستحق دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن می دانم. همکاری با گروه شهرزاد به چند دلیل برای من دوست داشتنی بود، یکی از آن دلایل تجربه همکاری با بازیگرهای جوان، با استعداد و خلاق بود.
بازیگرهایی که از نسل نوی سینمای ایران برخاسته و آمده اند که ماندگار شوند. شهاب حسینی یکی از همان با استعدادهای سینمای امروز ایران است. این عبارات را از روی تعارف نمی گویم. اینها تجربیاتی است که از همکاری در چندین سکانس مقابل او کسب کردم. سکانس هایی که خاطرات زیاد و جالبی را برایم ثبت کرد.

بازیگرهایی که از نسل نوی سینمای ایران برخاسته و آمده اند که ماندگار شوند. شهاب حسینی یکی از همان با استعدادهای سینمای امروز ایران است. این عبارات را از روی تعارف نمی گویم. اینها تجربیاتی است که از همکاری در چندین سکانس مقابل او کسب کردم. سکانس هایی که خاطرات زیاد و جالبی را برایم ثبت کرد

این خاطرات زمانی شیرین می شود که حین همکاری با بازیگر نقش مقابل انرژی خوبی دریافت کنی. شهاب حسینی این حس را به من منتقل کرد و این را به حساب توانمندی او در بازیگری می گذارم. یکی از مهارت هایی که یک بازیگر توانمند را از باقی همقطارانش متمایز می کند، این است که همراهی خوبی با بازیگر نقش مقابلش در سکانس های مشترک داشته باشد. شهاب حسینی در این زمینه یکی از بهترین هاست. ما سکانس های مشترک زیادی را در سریال شهرزاد با هم تجربه کردیم. در این سکانس ها دریافت های خوب و به موقع شهاب حسینی را خوب به یاد می آورم و همین است که او را بازیگری می دانم که در سکانس های مشترک تمام توانش را برای همراهی با نقش مقابلش می گذارد.
دریافت به موقع و پاسخ به جا در سکانس از خصوصیات بازیگری شهاب است. بازیگرها می دانند در سکانس مشترک تا چه حد داشتن یک همراه خوب به بهتر شدن کیفیت کار کمک می کند. همین همراهی است که باعث می شود بازیگر در یک سکانس بتواند تمام احساس خودش را بروز دهد. داشتن یک همراه خوب کمک بزرگی به جذابیت اثر می کند و شهاب حسینی در این زمینه توانایی بالایی دارد. توان بالای بازیگری حسینی باعث شد همیشه ازهمکاری با او خاطرات خوبی به یاد بیاورم.
سینمای ایران در ادوار مختلفی که تاکنون سپری کرده، بازیگران زیادی را به خود دیده است؛ بازیگرانی که آمدند، نقش آفرینی کردند و رفتند اما در این میان شاید بتوان چند نفر را مثال زد که با توانایی بالای خود درخشیدند و در دل مردم جا باز کردند. هنرهای نمایشی در سال های اخیر بازیگران توانمندی را معرفی کرده که ورود آنها را به عرصه سینما و تئاتر باید به فال نیک گرفت.

شهاب حسینی

من بارها گفته ام ورود استعدادهای جوان و رشد آنها باعث می شود سینمای ایران ترقی کند و به تکامل برسد. شهاب حسینی یکی از همان استعدادهای جوان است. او با سن کم وارد سینما شد اما چنان پشتکاری از خود نشان داد که اکنون با گرفتن این جایزه سینمای ایران را وارد مرحله تازه ای کرد. کسب این جایزه نه فقط برای او که برای سینمای ایران یک افتخار به حساب می آید و جوایز بین المللی سینمای ایران را رنگ و بوی تازه ای می بخشد. در سال های اخیر هنرمندان جوانی وارد سینمای ایران شده اند که هر کدامشان یک امتیاز برای هنر ملی ما هستند. هنرمندانی که برای ماندگار شدن تلاش می کنند و در مسیرشان راسخ جلو می روند. اصغر فرهادی یکی از همین هنرمندان شاخص است که آمدنش فصل تازه ای را برای سینمای ایران رقم زد. این هنرمند با خلاقیت و استعداد درخشانی وارد سینما شد و تلاش زیادی برای پیشرفت سینمای ایران در سطوح جهانی کرد.
فرهادی به سینما آمده تا کارهای بزرگ و ماندگار بسازد و سینمای ایران را در سطح ملی و بین المللی مطرح کند. تلاش و پشتکار این هنرمندان را باید ستایش کرد و ارج نهاد و او را در مسیر موفقیتش همراهی کرد. موفقیت فرهادی موفقیت سینمای ایران است. هر چقدر سینمای ایران در سطح جهانی رتبه بالاتری کسب کند، جوانان بیشتری می توانند برای بروز استعدادهای خود قدرت و شهامت پیدا کنند. سینمای ایران سرشار از این استعدادهاست که باید به آنها فرصت ظهور داد و امکاناتی را فراهم کرد که آنها هر روز بهتر بدرخشند.
من بسیار خوشحالم که شهاب حسینی و اصغر فرهادی موفق به کسب جوایز جشنواره کن شدند».منبع: ایسنا