تبیان، دستیار زندگی
در پی درگذشت صدیقه حکمت، همسر شهید بابایی هنرمندان سریال شوق پرواز در یادداشت هایی درگذشت این بانوی گرامی را تسلیت گفتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به احترام همسر شهید بابایی

یادداشت هایی از هنرمندان «شوق پرواز» برای همسر شهید بابایی

در پی درگذشت صدیقه حکمت، همسر شهید بابایی هنرمندان سریال شوق پرواز در یادداشت هایی درگذشت این بانوی گرامی را تسلیت گفتند.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
صدیقه حکمت

افسانه بایگان طی یادداشتی درگذشت ملیحه حکمت همسر شهید بابایی را تسلیت گفت.
افسانه بایگان بازیگر نقش همسر شهید بابایی در سریال «شوق پرواز» به مناسبت درگذشت ملیحه حکمت، همسر شهید بابایی یادداشت نوشت:

«چه خوش باشد كه بعد از انتظاری/ به امیدی رسد امیدواری/ وزان بهتر وز آن خوشتر نباشد/ دمی كه می رسد یاری به یاری
درگذشت سركار خانم ملیحه بابایی(حكمت) را به فرزندان و بازماندگان از صمیم قلب تسلیت عرض می نمایم.
انسان های هم روح و عاشق در آن دنیا در كنار هم جای دارند. آنچنان كه بنده در مدت آشنایی با ایشان دریافتم، وجود عشقی متعالی با حضور همیشه زنده شهید عباس بابایی بود... چه پرواز بلندی از قفس تنگ این دنیا.
روحشان شاد. یا علی»

یادداشت همسر شهاب حسینی

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون که پیش از این در نقش شهید بابایی بازی کرده است، در سوگ همسر شهید بابایی یادداشتی نوشته است.
در متن این نامه آمده است: «در فرهنگ ما، آسمان مفهومی اعلا دارد. آنان که بر فراز معنای آسمان، معنای متعالی یافتند از هر آنچه زمینی و پست بود گسستند. در مدتی که به واسطه تولید سریال شهید بابایی با زوایای پنهان و آشکار شخصیت آن بزرگوار آشنا شدیم، پی به اهمیت فوق العاده زنی بردم که به عنوان همسر و همراه، نقشی غیرقابل انکار در حرکت متعالی عباس بابایی داشت. خبر عروج ملکوتی خانم ملیحه حکمت به آسمان و عزیمتش نزد پروردگار، یادآور آن خاطرات فراموش ناشدنی از این اسوه مقاومت و صبر بود. غفران، آرزویی است که در میان حزن و اندوه حاصل از این خبر، آراممان می کند.
روانش شاد و یادش گرامی باد./
پریچهر قنبری»

یادداشت کارگردان «شوق پرواز»

در متن پیام کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان که به مناسبت درگذشت همسر شهید بابایی منتشر شده، آمده است:
« ملیحه در تشییع و بدرقه  پیکر پاک شهید بابایی گلایه ای داشت:
"عباس تو به من کلک زدی. منو فرستادی خونه ی خدا، خودت رفتی پیش خدا ؟!"
حاج خانم، ملیحه خانم دیگر غبطه نخور. تو هم امروز همان جایی هستی که عباس هست. دیدار دوباره ی یار مبارک. سلام ما را هم برسان.
فقدان حاجیه خانم ملیحه حکمت، اسوه ی مقاومت، نجابت، مهرورزی و مهمان نوازی بر بازماندگان ایشان و بر ما نیز تسلیت باد.
صدیقه حکمت، همسر شهید سرافراز اسلام خلبان عباس بابایی عصر دوشنبه سوم خرداد در بیمارستان نمازی شیراز دارفانی را وداع گفت.

یادداشت الهام حمیدی

الهام حمیدی بازیگر نقش همسر شهید بابایی در سریال "شوق پرواز" در مورد فوت خانم حکمت نوشت:
وای عجب دنیایی، در شبهایی که شهاب و خلبان بابایی سینمای ایران در آسمان جهان می درخشید، همسر و یار وفادار و عاشق شهید بابایی به آرزویش رسید و بسوی عشقی که سالها بی تابش بود پر کشید. وقتی تلفنی قبل سفر به شیراز صحبت کردیم فکر نمی کردم که دیگه خانم حکمت بر نمیگرده و باید بگم مدام بی تاب و عاشق رسیدن بسوی شوهر شهیدش بود، و یاد و خاطرات سریال شوق پرواز و لطفشان به من برای ایفای نقشم به جای ایشان هرگز از یاد و ذهنم پاک نمی شود. درگذشت خانم حکمت مظهر استقامت و عشق و و فاداری به همسر را به خانواده شهید بابایی و بویژه دختر عزیزشان و سایر دوستداران این خانواده محترم تسلیت عرض می کنم .روحش شاد و یادش گرامی.مطمئن هستم که به آرزویش رسید.


منابع: فارس/ تسنیم/ مهر