تبیان، دستیار زندگی
برخی سوسیس و کالباس های موجود در بازار از بافت های غیرمجاز مثل تاج خروس و پوست مرغ تهیه شده اند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشدار وزارت بهداشت درباره کالباس تاج خروس!

برخی سوسیس و کالباس های موجود در بازار از بافت های غیرمجاز مثل تاج خروس و پوست مرغ تهیه شده اند.

بخش اجتماعی تبیان
سوسیس و کالباس

حسین رستگار مدیرکل آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت درباره آلوده شدن و لانه گزینی حشرات در فرآورده های گوشتی مثل سوسیس و کالباس، گفت: هر فرآورده غذایی که به مدت یک هفته بیرون از یخچال نگهداری شود خراب شدن آن طبیعی است و مواردی وجود داشته که سوسیس و کالباس در شرایط خوبی نگهداری نشده و محلی برای لانه گزینی حشرات شده است.
وی افزود: بنابراین شرایط نگهداری فرآورده های گوشتی مهم است اینکه کجا نگهداری می شوند و شرایط تولید محصول چگونه بوده است. بنابراین توصیه ای که به مردم داریم این است که از برندهای معتبر استفاده کنند.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت تصریح کرد: همچنین مواردی وجود داشته که سوسیس و کالباس های موجود در بازار قیمت بسیار ارزانی داشته و کیلویی 3 تا 4 هزار تومان به فروش می رسیده اما مواد درون آن ناسالم بوده است.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت گفت: اغلب در این فرآورده های نامرغوب از بافت های غیرمجاز مثل پوست و تاج خروس استفاده شده است.
رستگار افزود: متأسفانه مردم به دلیل قیمت پایین این فرآورده ها آن را خریداری می کنند در حالی که باید فرآورده هایی خریداری شود که آرم و نشان سازمان غذا و دارو و پروانه تولید و ساخت داشته باشند.


منبع: فارس