تبیان، دستیار زندگی
لزوم تخصیص بودجه برای امور قرآنی و ورود واقفان به این حوزه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لزوم تخصیص بودجه برای امور قرآنی و ورود واقفان به این حوزه

قرآن

تبریز - معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خواستار تخصیص بودجه برای امور قرآنی و نیز ورود واقفان به این حوزه شد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام وحدت مشهوری پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز  مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز اظهار کرد: مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات که همزمان با عید نیمه شعبان برگزار شد، در واقع سرآغاز یک رویداد بزرگ قرآنی در شهر و مقدمه‌ای برای ترویج مباحث و آموزه‌های قرآنی بود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود خاطر نشان شد: از امروز رویداد بزرگ قرآنی با ۵۰۰ نفر شرکت‌کننده و در ۱۱ رشته قرآنی از جمله ابتهال، اذان، مدیحه سرایی، چهار رشته حفظ و قرائت در تبریز آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام مشهوری با اشاره به نتایج و رتبه‌های ضعیف به دست آمده متسابقین سال‌های گذشته در مراحل کشوری و بین‌المللی گفت: باید این مسئله توسط مسئولین قرآنی آسیب‌شناسی شود تا در شهری که معروف به شهر انس با قرآن و اهل‌بیت(ع) است شاهد نتایج مطلوب در سطح کشور و بین‌الملل باشیم.

وی ادامه داد: موسسه‌های قرآنی باید با همدیگر هم‌خوانی و همکاری داشته باشند و همچنین مسئولان نیز بودجه‌ای به قرآن و ترویج آن در بین اقشار جامعه اختصاص دهند و اگر فردی توانایی وقف در این زمینه را دارد و یا اینکه می‌تواند خیری را جهت وقف بر قرآن هدایت کند بزرگترین عبادات و صدقه جاریه را انجام می‌دهد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان به وقف‌هایی در زمینه قرآن در برخی استان‌ها اشاره و تصریح کرد: در استان‌هایی که وقف بر قرآن دارند نیازی به اختصاص بودجه ندارند و هزینه‌های قرآن را از وقف‌هایشان تأمین می‌کنند.

حجت‌الاسلام مشهوری با استناد به فرموده نبی اکرم(ص) مبنی بر اینکه اگر بلا یا سختی بر شما روی دهد آن را با قرآن از بین ببرید، گفت: پناه بردن و اهمیت دادن به قرآن یعنی اینکه به مجالس قرآنی مانند مسابقات و تفسیر، تعلیم و تأمل قرآنی اهمیت دهیم.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .