تبیان، دستیار زندگی
۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به فعالیت های قرآنی کشور اختصاص یافت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به فعالیت های قرآنی کشور اختصاص یافت

قرآن

سمنان - رئیس دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی از اختصاص ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار به فعالیت های قرآنی در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان اعتبار توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده است.

قره شیخلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ۲۰۰میلیارد تومان اعتبارات ویژه قرآنی مصوب مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز وجود داشت، ابراز داشت: از این مبلغ در سال گذشته، حتی یک ریال تخصیص نیافت و امیدواریم این میزان اعتبارات در سال جاری محقق شوند تا در اجرای برنامه های قرآنی مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به پیش بینی ۶۰برنامه قرآنی برای سال جاری، افزود: این برنامه ها در قالب۱۰ سرفصل توسط سازمان تبلیغات اسلامی برنامه ریزی و برای اجرای آن ۹ میلیارد تومان مصوبه مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم همچنین با اشاره به رشد خوب فعالیت های قرآنی در بین نوجوانان و جوانان کشور، گفت: باید در زمینه های ترویج فرهنگ قرآنی تلاش بیشتری صورت پذیرد چرا که کارهای قرآنی در بستر فعالیت های مردمی انجام می شود و در این بین کشف استعدادهای قرآنی و تمرکز بر تربیت دینی مورد تاکید خواهد بود.

قره شیخلو با بیان اینکه ما در کشور نوجوانان و جوانان مستعد قرآنی فراوانی داریم، خاطرنشان کرد: اگر شرایط برای برنامه های قرآنی فراهم باشد، می توانیم شاهد رشد خوبی در زمینه قرآنی باشیم اما در حال حاضر در زمینه کارهای انجام شده هنوز ضعیف هستیم و نیاز به تنوع بیشتری در این زمینه احساس می شود.

وی از فعالیت در فضای مجازی و  آموزش  مجازی توسط دارالقرآن الکریم خبر داد و بیان داشت: ۵۰ عنوان دوره های آموزشی و تخصصی در سازمان تبلیغات اسلامی برنامه ریزی شده که با امضاء ۱۶ تفاهم نامه در سال گذشته با دستگاه ها، نهادها و دانشگاه ها با محور پژوهش در سال جاری اجرایی خواهند شد.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .