تبیان، دستیار زندگی
عشقی که فرزندانمان را از امام زمان دور می کند!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عشقی که فرزندانمان را از امام زمان دور می‌کند!

منتظران

منابع:
[1]. مرجئه: مرجئه یکی از گروه های منحرف صدر اسلام بودند که باور داشتند همانگونه که اعمال کافر به حال او سودی ندارد گناه مومن نیز ضرری به ایمان او نمیرساند...همچنین بر این باور بودند که نیت و عقیده و اسلام اصل است و عمل اهمیتی ندارد(فرهنگ فرق اسلامی، محمد جواد مشکور، ص 401)
[2]. وسائل الشیعة، شیخ حر عاملى،انتشارات مؤسسة آل البیت علیهم السلام‏،قم,چاپ اول، ج‏17، ص 331.
[3]. فرقان: این تشکل را در سال 1357 اکبر گودرزی  بنیان گذاشت. او تفکری التقاطی از اسلام و مارکسیسم پدید آورد. در سال 1356 کلاسهایی را با موضوع تفسیر قرآن بر بنیاد همین افکار برگزار کرد و نیروهایی را برای خود فراهم آورد. راهبرد این گروه ترور یا حذف فیزکی بود. دوری از روحانیت اصیل، ضعف بینش اسلامی، هوس رسیدن به قدرت و تاثیر پذیری عمیق از مارکسیسم از مشکلات بنیادی این گروه بود. (جریان شناسی سیاسی ایران معاصر،دکتر آیت مظفری، انتشارات زمزم هدایت،چاپ سوم،زمستان 1387،ص218.)
[4]. حجتیه: عمده فعالیت این انجمن مبارزه با بهائیان بود، محور دیگر اقدامات انجمن حجتیه بر فعالیتهای تبلیغی درباره امام زمان(عج) تمرکز یافته بود که از طریق سخنرانی های مذهبی، برگزاری دعای ندبه و جشنهای نیمه شعبان انجام می شدند. انجمن حجتیه به جای انتظار مثبت برای اما زمان، یعنی مبارزه با ظلم و ستم و حکومت فاسد و زمینه سازی برای حکومت حق و ظهور حضرت مهدی(ع)، انتظار منفی را تبلیغ میکرد که عبارت بود از عدم جلوگیری از ظلم و فساد برای پر شدن جهان از زشتی و ستمکاری. آنان گمان میکردند که امام زمان تنها در این صورت است که ظهور میکند. (جریان شناسی سیاسی ایران معاصر،دکتر آیت مظفری، انتشارات زمزم هدایت،چاپ سوم،زمستان 1387،ص71.)
[5]. نهج البلاغه، ترجمه محمد دشتی، نشر الهادی، چاپ هفتم، نامه 31، ص 523


رهپویان قرآن

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.