تبیان، دستیار زندگی
یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام واگذاری یک پروژه آبی پایتخت به فرانسوی ها، گفت: فعلا برنامه ای برای افت فشار آب در فصل گرما وجود ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تدابیر تابستانی تامین آب پایتخت

یک مقام وزارت نیرو با اعلام خبر واگذاری یک پروژه آبی پایتخت به فرانسوی ها گفت فعلا قصدی برای افت فشار آب در فصل گرما نداریم.
بخش اقتصاد تبیان
آب

محمد پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا احتمال افت فشار آب در برخی از مناطق تهران در فصل تابستان وجود دارد یا خیر؟ گفت: خوشبختانه امسال به دلیل بارش های مناسب، وضعیت آب سطحی تهران پایدار و خوب است و در تأمین آب مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرعامل آبفای استان تهران با تاکید بر این مطلب که البته در صورت افزایش مصرف آب احتمال افت فشار وجود دارد اظهارداشت: از شهروندان تهرانی می خواهیم که با وجود بارش های مناسب بهاری در مصرف آب دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: از ١٥ تیرماه که اوج مصرف آب آغاز می شود، مصرف آب روزانه به سه میلیون و ٢٠٠ هزار مترمکعب تا سه میلیون و ٤٠٠ هزار مترمکعب می رسد، بنابراین از مردم تقاضا داریم که در روزهای گرم سال بحث مصرف بهینه آب را جدی بگیرند.

پرورش خاطرنشان کرد: اینکه برنامه خاصی برای افت فشار و یا هر برنامه دیگری از سوی شرکت آب و فاضلات استان تهران وجود داشته باشد، این موضوع را تأیید نمی کنم. وی با بیان اینکه امسال ١٠ تا ١٢ مدل مالی در بخش آب و فاضلاب پیش بینی شده و شش تصفیه خانه آب به بهره برداری می رسد گفت: درباره برنامه شرکت فرانسوی سوئز که قرار بود در زمینه آب بدون درآمد در شهر تهران فعالیت کند، پیش نویس قرارداد در حال آماده شدن است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو افزود: در این طرح قرار نیست به طور مستقیم به شرکت فرانسوی پولی پرداخت شود، بلکه قرار است آنها آب بدون درآمد را از ٢٣ درصد به ١٥ درصد برسانند و چون حجم کار بالاست، این قرارداد به صورت دقیق و با جزئیات دنبال می شود.

وی گفت: شرکت فرانسوی قرار است در آبفای منطقه یک تهران که دو میلیون نفر جمعیت دارد، اقداماتی را برای کاهش آب بدون درآمد انجام دهد، بنابراین در نخستین گام، میان مناطق کنتورگذاری شده است تا ببینیم که چه میزان آب به منطقه یک باید تزریق شود. اگر قرار است این تفاهم نامه به مرحله قرارداد برسد، باید مدلی را اجرا کنیم که از مابه التفاوت هدررفت آب، سرمایه گذاری این شرکت به فرانسوی ها بازگردانده شود.منبع: خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .