تبیان، دستیار زندگی
آلبوم «یه مشت حرف» نخستین اثر گروه «آویستا» منتشر شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آلبوم «یه مشت حرف» نخستین اثر گروه «آویستا» منتشر شد

اعضای گروه «آویستا» را آیدین گرجی، اشکان اشتری، نیما آرمانفر و آریا نیکوکار تشکیل می دهند. چهار چهره جوان و با استعداد عمدتا دهه شصتی با ایده ها و خلاقیت هایی به روز و یک موسیقی جوان پسند و در اصطلاح «تین ایج».

آلبوم «یه مشت حرف» نخستین اثر گروه «آویستا» منتشر شد

گروهی که خلا آن با توجه به محدوده سنی مخاطبان موسیقی پاپ در ایران به شدت احساس می شد و حالا با رونمایی رسمی از نخستین آلبوم رسمی این گروه و البته انتشار موزیکویدئوها و تک آهنگ های پرطرفداردر فضای مجازی، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند و با آمار دانلودی خوب در سایت های دانلود، توجه بسیاری از دوستداران موسیقی را به خود معطوف کرده اند.

آلبوم «یه مشت حرف» با یازده قطعه به نام های: «اون دیگه نیست، من عاشقم، یادگاری، وقت رفتن، وداع تلخ، منو از فردا نترسون، من نمی تونم، حرفای قلب من، کابوس، یه مشت حرف، اینم از آخر» روانه بازار موسیقی کشور شده است که آهنگسازی و ترانه سرایی تمام قطعات آلبوم را اعضای گروه بر عهده داشته اند.

در این بین چهره هایی چون: «امیرمیلاد نیکزاد، سعید انصار، هومن آزما، حامد شمس» نیز در بخش تنظیم آثار در آلبوم «یه مشت حرف» با آویستا همکاری کرده اند.

اعضای «آیستا بند» در روز انتشار نخستین آلبوم رسمی خود و پس از انتشار اینترنتی موزیک ویدئوها و قطعاتی چون من عاشقم ، وداع تلخ، یادگاری و تیزر خوش ساخت «یه مشت حرف»  درباره جغرافیای مخاطبانشان که نسل جدید مخاطبان موسیقی را در بر می گیرد، معتقد بودند:

* آیدین گرجی: ما همیشه زمانی که کاری را تولید می کنیم تصویر ذهنی ای که از مخاطب و شنونده این اثر متصور ایم، این است که این اثر برای همسن و سال های خودمان تولید می شود و نوجوان و جوان می توانند با آن موسیقی ارتباط برقرار کنند و حالشان خوب شود. همچنین مخاطبان موسیقی که موسیقی بین الملل گوش می دهند و با آثار روز دنیا در ارتباط اند و شاید آنها را بشود مخاطب با سواد موسیقی در کشور لقب داد. ما همواره توجه زیادی به محتوای آثاری که از سوی ما ارائه می شود داریم و یکی از بزرگترین دغدغه های ما تولید آثاری در نهایت استاندار هنری و کیفی است.

* نیما آرمانفر: به نظر من هیچ حد و مرزی نمی شود قائل شد در این زمینه. چون هر انسانی گوش و احساس خودش را دارد و هر آهنگی برای هر سنی احساس متفاوتی را می تواند ایجاد کند. ولی در کل فکر می کنم قشر سنی نوجوان و میانسال میتواند جزو جغرافیایی مخاطبان گروه آویستا باشد.

* اشکان اشتری: به نظر من اصولا نمی شود برای کار های هنری جغرافیا تعیین کرد. بطور مثال امروزه خوانندگان سبک های مختلف در کشورمان هستند که به راحتی در شهرستان های مختلف کنسرت برگزار می کنند. اما در رابطه با قسمت دوم سوال باید بگویم قطعا هر خواننده ای دوست دارد که آثارش مورد پسند گروه های سنی مختلف قرار بگیرد اما فکر می کنم موزیک های گروه آویستا به سلیقه گروه سنی ١٨ تا ٣٠ سال نزدیک تر باشد.

* آریا نیکوکار: مطمئناً مخاطب های ما کسانی هستند که از لحاظ فکری به ما نزدیک اند و می توانند با آهنگ ها همذات پنداری کنند. من نمی توانم به صورت قطعی جواب این سؤال رو بدم ولی می توانم بگویم گروه آویستا تلاشش را می کند تا دایره مخاطبانش را بزرگ و بزرگتر نماید تا ارتباط خوبی با دوستدارانش برقرار کند.

گفتنی ست مراسم جشن امضا و رونمایی آلبوم «یه مشت حرف» در تاریخ 16 خرداد در شهر کتاب «بوک لند» واقع در مجتمع تجاری پالادیوم با حضور اعضای گروه و ستاره ها و چهره های سرشناس حوزه موسیقی از ساعت 18 الی 21 برگزار خواهد شد و حضور برای عموم آزاد است.

همچون همیشه از دوستداران موسیقی تقاضا داریم جهت حفظ حقوق مولفین اثر، آلبوم «یه مشت حرف» را به صورت اورجینال تهیه نمایند.

منبع: موسیقی ما