تبیان، دستیار زندگی
بودجه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش یافت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بودجه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش یافت

title

علی مرادخانی در اجلاس کمیته های تخصصی امور هنری در فرهنگسرای نیاوران پس از اعلام این خبر، از فعالیت های انجام شده در کمیته های ارزشیابی هنرمندان تشکر کرد و افزود: فعالیت کمیته های تخصصی در طول سال انجام می شود؛ در ٢ سال گذشته در دولت یازدهم سه جلسه از جلسات کمیته ارزشیابی با حضور همه کمیته های تخصصی برگزار شده است.
وی با اعلام اینکه در این جلسات فلسفه ارزش های هنری، اهدای درجه هنری به هنرمندان و ... مورد نقد قرار می گیرد، حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، و نماینده دولت در جلسات را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: حضور این نمایندگان قطعاً موجب تصمیم گیری های بهتری در آینده می شود.
مرادخانی با اشاره به مسائلی که هنرمندان و مسئولین کمیته های هنری مطرح کردند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با خرد جمعی به جمع بندی مناسبی دست پیدا کنیم؛ هم اکنون اعطای نشان درجه هنری با اهداف اولیه ای که در نظر بوده، فاصله گرفته است؛ از سویی دریافت این نشان برای هنرمندان بسیار مهم است؛ زیرا هنرمندانی هستند که با داشتن درجات علمی دانشگاهی، بازهم برای دریافت درجه هنری اقدام می کنند و این حاکی از اهمیت درجه هنری نزد هنرمندان کشور است.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کمیته ها باید بر اساس دستورعمل سازمانی فعالیت کنند، گفت: هنرمندانی که در این کمیته عضو هستند، شاهدان امین هستند. باید به این باور برسیم که با توجه به طراحی هایی که برای ارزشیابی و اعطای نشان درجه هنری برای هنرمندان برنامه ریزی شده، پیش برویم.
مرادخانی از ایرج راد و خدمات 15 ساله وی به عنوان مدیرعامل (سابق) خانه تئاتر نیز قدردانی کرد.
وی در پایان احکام هنرمندان عضو در کمیته های تخصصی امور هنری را به هریک از آنان اهدا کرد.
در این جلسه هنرمندانی چون ایرج راد، محمود عزیزی، شهرام ناظری، داود گنجه ای، درویشی، قباد شیوا، علی شیرازی، شرفیان، غریب پور و ... نیز حضور داشتند؛ و رئیس و اعضای کمیته ها با بیان مشکلات دریافت درجه های هنری هنرمندان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این نشست با حضور نماینده سازمان مدیریت، سخنگوی دولت، مدیرکل دفتر موسیقی، تجسمی، نمایشی و اعضای کمیته های هنری برگزار شد.

www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .