تبیان، دستیار زندگی
نمایشگاه سالانه صنایع دستی راه صادرات صنایع دستی را باز می کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه سالانه صنایع دستی راه صادرات صنایع دستی را باز می کند

title

مرتضی وفایی مدرس دانشگاه و تولید کننده آبگینه اظهار کرد: جامعه امروز به سمت صنعتی شدن پیش می رود، هنر شیشه گری و دیگر هنرها درحوزه صنایع دستی در صورت مورد توجه قرار نگرفتن هرروز مهجورتر می شوند.
وی افزود: به همین منظور یکی از اقداماتی که می توان در این زمینه انجام داد آموزش هنر است، با آموزش می توانیم از فراموشی جلوگیری کرده و هنرهای اصیل ایرانی را در ذهن همگان زنده نگهداریم.
وی اضافه کرد: در راستای تلاش برای زنده نگه داشتن هنرهای سنتی کشور برگزاری بازارچه های صنایع دستی در تمامی استان های کشور، برگزاری انواع نمایشگاه های داخلی، خارجی از جمله نمایشگاه سالانه صنایع دستی که هر ساله در خرداد ماه برگزار می شود، می توانند نقش تعیین کننده ای در معرفی انواع صنایع دستی ایرانی، روش های تولید و خاستگاه هنرها به مردم و بازدید کنندگان باشد.
وی در ادامه در زمینه هنر شیشه گری و اهمیت آن نیز گفت: این هنر ایده های نو و جدیدی را با خود به همراه دارد. با پردازش آن می توانیم هر روز آثاری جدید را خلق کنیم به عنوان مثال در این رشته تکنیک جدیدی با نام ' احیا ' وجود دارد که آثاری جدید و منحصر به فرد را به تولید کننده می دهد.
این تولید کننده صنایع دستی با اشاره بر لزوم توجه به حوزه صادرات صنایع دستی تاکید کرد: باید بتوان در راستای تولید صنایع دستی اقداماتی را صورت داد که در صادرات و فروش صنایع دستی نیز موثر باشد، با نگاهی خوب به این موضوع می توان از آثار تولیدی به عنوان یک کالای صادراتی خوب استفاده کرد، طراحی متنوع و جدید، رنگهای جذاب بکار برده شده در این محصولات همه می توانند در راستای نمایش عمومی آثار در توسعه صادرات صنایع دستی مفید باشند.
وی در پایان افزود: هدف ما به عنوان یک هنرمند زنده نگه داشتن هنری است که قدمت چندین هزارساله دارد، با ایجاد تنوع در تولیدات و حضور در نمایشگاه های مختلف برای به نمایش درآوردن آثار از جمله نمایشگاه سالانه صنایع دستی که به خاطر ملی و سراسری بودن می تواند با ایجاد ارتباط میان تولید کننده های استان های مختلف با یکدیگر و نیز ایجاد ارتباط مستقیم با صادر کنندگان تاثیر بسزایی در افزایش فروش و صادرات صنایع دستی داشته باشد.
بیست و ششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی ، از 5 تا 10 خرداد با حضور هنرمندان و فعالان صنایع دستی در شبستان مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .