تبیان، دستیار زندگی
برنامه ویژه پالت برای کنسرت تالار وحدت/ فرم اجرا تغییر کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه ویژه پالت برای کنسرت تالار وحدت/ فرم اجرا تغییر کرد

title

گروه موسیقی «پالت» روزهای هفتم و هشتم خرداد در تالار وحدت تهران تازه‌ترین کنسرت موسیقی خود را با برنامه‌ای متفاوت روی صحنه خواهد برد.

گروه موسیقی «پالت» روزهای هفتم و هشتم خرداد در تالار وحدت تهران تازه ترین کنسرت موسیقی خود را با برنامه‌ای متفاوت از جمله صحنه آرایی و جلوه های بصری ویژه به کارگردانی سیامک احصایی روی صحنه می‌برد.

امید نعمتى خواننده «پالت» درباره رپرتوار برنامه‌ریزی شده برای کنسرت پیش رو توضیح داد: یک سالى هست كه مشغول اجراى كنسرت «شهر من بخند» در یک چارچوب مشخص هستیم و فکر کردیم با امکانات ویژه‌ای که استیج تالار وحدت دارد، فرم کلی اجرایمان را به طور اساسی تغییر دهیم. برای همین مدت کوتاهی است که دوباره با كمک سیامک احصایى، در حال تدارک برنامه‌هاى ویژه‌اى براى هوادارانمان هستیم تا اجراهای بعدی، هم براى خودمان و هم براى مخاطبانمان تجربه ویژه و کاملا متفاوتی باشد. از این رو در نظر داریم ضمن اجرای چند قطعه جدید که قرار است برای اولین بار روی صحنه اجرا شود، در نحوه اجرایمان هم، با ساختاری کارگردانی‌ شده و در قالب پرفورمنس-موزیک عمل كنیم.

وی افزود: راستش ما قبلا روى این قطعات كار كرده بودیم ولى فرصت نشده بود آنها را به نتیجه برسانیم. حالا قبل از این اجرا با استرس و انرژی فوق‌العاده‌ای که برای انجام این تغییرات داریم، تصمیم گرفتیم آنها را كامل كنیم و براى اولین‌بار به گوش مخاطبان برسانیم. امیدواریم این هیجان و انرژی به مردم هم منتقل شود.

روزبه اسفندارمز سرپرست گروه هم معتقد است کیفیت یک کنسرت فقط  شامل جنبه صدا و موسیقی آن نمی‌شود و باید جلوه‌هاى بصرى آن را نیز مدنظر قرار داد. البته علاوه بر موسیقى، بخش عمده كنسرت نور و تصویر است.

وی ادامه داد: این روزها در اكثر کنسرت‌ها فقط با ویدئو-پروجکشن، بدون هیچ برنامه‌ریزی خاصی، در کنار یک نورپردازی حجیم و شلوغ، صرفا یک‌سرى ویدیو و تصویر نشان مى‌دهند اما این کافی نیست. ما کارگردان‌ها و هنرمندان خوبی در زمینه کوریوگرافی و طراحی پرفورمنس و نیز طراحی صحنه و ویژوال داریم که باید به آنها میدان بدهیم و اتفاقات جدیدی را روی صحنه رقم بزنیم. باید همه‌چیز کارگردانی شود و برایش برنامه‌ریزی صورت بگیرد. ما حتما باید برای مخاطبمان ارزش قائل باشیم و به احترام او به همه این جزییات ریز و درشت توجه کنیم تا به حمایتش از موسیقی ادامه دهد.

امید نعمتی خواننده، روزبه اسفندارمز کلارینت و ساکسوفون، مهیار طهماسبی ویولنسل، کاوه صالحی گیتار، داریوش آذر کنترباس، سردار سرمست پیانو و آكاردئون و امین طاهری درامز گروه اجرایی تازه ترین کنسرت پالت را تشکیل می دهند.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .