تبیان، دستیار زندگی
سازمان ملل متحد نسبت به حضور 50 هزار غیر نظامی ساکن در فلوجه که هم اکنون شاهد نبرد ارتش عراق با تروریست های داعش است ابراز نگرانی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگرانی سازمان ملل درباره غیر نظامیان فلوجه

سازمان ملل متحد نسبت به حضور 50 هزار غیر نظامی ساکن در فلوجه که هم اکنون شاهد نبرد ارتش عراق با تروریست های داعش است ابراز نگرانی کرد.

بخش سیاست تبیان

داعش

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، «استفان دوگاریک» سخنگوی رسمی سازمان ملل متحد امروز در گفتگو با خبرنگاران نسبت به سرنوشت حدود ۵۰ هزار غیر نظامی در شهر فلوجه و در حالی که نبرد میان ارتش و نیروهای مردمی عراق با تروریست های داعش وجود دارد ابراز نگرانی کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: سازمان ملل با نهادهای انسانی برای ارزیابی نیازهای غیر نظامیان فلوجه و تسهیل در عبور و مرور این افراد همکاری خواهد کرد.

گفتنی است عملیات آزاد سازی شهر فلوجه از یوغ تروریست های داعش از صبح روز گذشته آغاز شده است. نیروهای ارتش عراق پیش از این از ساکنان فلوجه خواسته بودند شهر را ترک کنند و کسانی که به هر دلیلی قادر به این امر نیستند بر فراز منزل خود پرچم سفید نصب کنند. این شهر پیش از اشغال داعش دارای ۳۰۰ هزار نفر بود.

فلوجه در ۵۰ کیلومتری بغداد پایتخت عراق واقع است. بنا بر اعلام دوگاریک، افزایش دمای هوا و خطر قحطی از جملات مشکلات اصلی غیر نظامیان ساکن در فلوجه است.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .