وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پرونده تماس های تصویری که بیش از دو سال است ارائه قانونی آنها به زمان تصویب پیوست فرهنگی موکول شده، در نهایت بسته شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دوره تماس تصویری به سرآمد؟

پرونده تماس های تصویری که بیش از دو سال است ارائه قانونی آنها به زمان تصویب پیوست فرهنگی موکول شده، در نهایت بسته شد.

بخش ارتباطات تبیان
تماس تصویری

دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره سرنوشت تماس های تصویری اینگونه اعلام کرد که دوره تماس های تصویری به سر آمده است.
البته ابوالحسن فیروزآبادی توضیح بیشتری در این باره ارائه نداد و مشخص نشد معنای صحبت او به طور دقیق این است که دیگر در دنیا هیچ اپراتوری به ارائه این خدمات نمی پردازد یا در ایران قرار بر آن است که محدودیت ارائه خدمات در این حوزه دائمی باشد.
تماس های تصویری که بخشی از خدمات اپراتورها به هنگام ارائه خدمات اینترنت پهن باند 3G یا 4G حساب می شوند با روی کارآمدن اپراتور سوم تلفن همراه برای مدتی ارائه شد و از جمله سرویس هایی بودند که مورد توجه کاربران قرار گرفتند.
بعدها به دنبال برخی اعتراض ها جلوی ارائه آنها گرفته شده و از سرگرفتن این دسته از خدمات به زمان تصویب پیوست فرهنگی موکول شد.
حال مدتی است وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی از نزدیک شدن پیوست فرهنگی به مرحله تصویب خبر می دهند، اما در حالی که هنوز تکلیف این پیوست مشخص نشده به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی دوره تماس های تصویری به سر رسیده است.

مدتی است وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی از نزدیک شدن پیوست فرهنگی به مرحله تصویب خبر می دهند، اما در حالی که هنوز تکلیف این پیوست مشخص نشده به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی دوره تماس های تصویری به سر رسیده است

البته این نکته را باید مدنظر داشت که در حال حاضر با توجه به گسترش استفاده کاربران از نرم افزارهای ارتباطی امکان بهره مندی از این خدمت در قالب خدمات OTT مدت هاست که مهیا شده، اما اپراتورهای تلفن همراه به طور رسمی از ارائه ی این سرویس منع شده اند.
چندی پیش مجید صدری - مدیرعامل رایتل - نیز در پاسخ به سوالی در این باره اعلام کرده بود: طبق آنچه شورای عالی فضای مجازی از ما خواسته ما ارائه  این سرویس را مسدود کرده ایم و هرگاه از سوی این شورا اعلام شود ما ارائه ی این سرویس را از سر خواهیم گرفت، اما پیش از این نیز بارها اعلام کرده ایم که ارتباط تصویری تنها یک درصد از طرح تجاری ماست و اکنون آنچه برای ما اهمیت بسیار دارد موضوع ارزش افزوده و سرویس های ارزش افزوده به شمار می رود.
وی همچنین گفته بود: حتی اگر امروز هم به ما مجوز ارائه تماس های تصویری را بدهند ما در این حوزه نمی توانیم ورود کنیم، چرا که با روی کار آمدن OTTها دیگر تماس تصویری معنای چندانی ندارد، چرا که در گام اول برخی گوشی ها مانند آیفون اصلا امکان برقراری تماس تصویری نداشته و خود برنامه ای خاص در این زمینه دارد. در مورد سایر گوشی ها نیز با توجه به این که امکان استفاده از تماس تصویری رایگان OTTها وجود دارد منطقی به نظر نمی رسد مشترک برای برقراری یک دقیقه تماس تصویری 160 تومان به اپراتور بپردازد.


منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین