تبیان، دستیار زندگی
در آخرین جلسه مجلس نهم، بازار خویش اندازها و آتلیه های ژاسی نمایندگان گرم بود تا جایی که حتی در هیأت رئیسه، نفس لاریجانی هم گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نفس لاریجانی گرفت

در آخرین جلسه مجلس نهم، بازار خویش اندازها و  ژست های آتلیه ای نمایندگان گرم بود تا جایی که حتی در هیأت رئیسه، نفس لاریجانی هم گرفت.

بخش سیاست تبیان
لاریجانی

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار مهر، آخرین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی ساعت ۸:۱۰ صبح با حضور ۲۰۱ نماینده و به ریاست محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس آغاز شد.

در دستور کار چهارصد و بیست و ششمین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی، بررسی دو طرح و استماع دو گزارش نظارتی بود.

محمدحسن ابوترابی فرد در ابتدای جلسه سخنرانی کرده و به نمایندگان مجلس دهم توصیه کرد: از اصل کلیدی ولایت فقیه پاسداری کنند زیرا میوه تلخ فتنه ۸۸، ثمره انحراف از مسیر رهبری بود.

وی همچنین توصیه هایی را در زمینه اقتصادی و سیاسی به مجلس دهم در راستای همدلی و همزبانی گروه های سیاسی درون نظام کرد.

پس از آن گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رفع ایراد شورای نگهبان به طرح انتصاب اشخاص در مشاغل حساس در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت؛ این طرح از قوانینی بود که استارت آن در ابتدای دولت یازدهم و با انتصاب افرادی در وزارت علوم زده شد؛ افرادی که موجب استیضاح و برکناری فرجی دانا از وزارت علوم شدند.

در میانه بررسی این طرح و از آغاز جلسه، خویش اندازهای(سلفی) نمایندگان آغاز شد؛ غلامعلی حدادعادل، محمدرضا باهنر و احمد توکلی پرمشتری ترین افراد برای گرفتن عکس های دسته جمعی و خویش انداز ها بودند.

نظم جلسه در حدی بر هم خورد که محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت به باهنر و بقیه نمایندگان تذکر داد که سر جای خود بنشینند.

مهرداد بذرپاش نماینده تهران که در جریان بررسی طرح انتصاب در مشاغل حساس در موافقت با بندی صحبت می کرد، خطاب به نمایندگان گفت: آتلیه هایی که در گوشه و کنار است، شاید اجازه ندهد به این طرح توجه کنید.

مجید انصاری که در مخالفت جدی با این طرح سخنرانی کرده و در جریان بررسی این طرح افشاگری از اعدام یکی از عناصر نفوذی در نهادهای استعلامی کرد در ابتدای صحبت هایش از همراهی مجلس نهم با دولت تشکر کرد.

در این میان خویش انداز باهنر، رسایی و نوباوه، توجه عکاسان و خبرنگاران را جلب کرد.

بازار خویش اندازها آنچنان گرم شده بود که لاریجانی خطاب به حسینیان نماینده تهران گفت: آقای حسینیان شما رأی بده، عکست خوب افتاد من از اینجا دیدم.

در ادامه جلسه تقریبا همه نمایندگان در جایگاه هیات رئیسه برای گرفتن عکس یادگاری جمع شدند.

لاریجانی خطاب به این افراد گفت: قدری خلوت کنید تا بتوانیم نفس بکشیم و خودش نیز تعدادی از نمایندگان که اطراف صندلی وی تجمع کرده بودند را با دست هُل داد.

در جلسه امروز گزارش معاونت نظارت مجلس از عملکرد نظارتی مجلس و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه از تفریغ بودجه قرائت شد و پس از آن اسامی نمایندگان منضبط مجلس شورای اسلامی اعلام شد؛ این اسامی سه ماه یکبار اعلام می شد.

بر این اساس مجتبی رحماندوست نماینده تهران، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، ضرغام صادقی نماینده شیراز، حسن کامران نماینده اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، سید سعید زمانیان نماینده شهرکرد، عبدالرحمان رستمیان نماینده دامغان، رضایی نماینده خمین ، طبیب زاده نماینده تهران، بهرام بیرانوند نماینده بروجرد و نادر قاضی پور نماینده ارومیه از نمایندگان منضبط مجلس نهم اعلام شدند.

پس از آن علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد مجلس نهم قرائت کرد که تنها در زمان قرائت این گزارش، نمایندگان آتلیه های عکاسی را تعطیل کرده و مجلس آرام شد.

پس از پایان سخنرانی لاریجانی ناگهان اکثریت نمایندگان به سمت هیات رئیسه حرکت کردند. لاریجانی در واکنش به این هجوم گفت: اگر جلسه به پایان نرسد، قطعاً صندلی ریاست مجلس بر اثر این هجوم خواهد شکست.

لاریجانی ساعت ۱۰:۵۲ زنگ پایان آخرین جلسه مجلس نهم را به صدا درآمد و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان با ندای «الوداع الوداع» مجلس را ترک کرد.

اما در این میان پوستری که به مناسبت اختتامیه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تریبون مجلس زده بودند، جالب توجه بود؛ با خط درشت روی این پوستر نوشته بود «اجرکم عندالله». قرار است روز شنبه هشتم خرداد مراسم افتتاحیه مجلس دهم شورای اسلامی برگزار شود.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .