تبیان، دستیار زندگی
نخستین نشست فصلی مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی در سال جاری صبح امروز در موسسه تبیان برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان؛ میزبان مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی

نخستین نشست فصلی مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی در سال جاری صبح امروز در موسسه تبیان برگزار شد.

هومن بهلولی- روابط عمومی

نخستین نشست فصلی مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی در تبیان

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این نشست، رضا معممی مقدم؛ مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کانونهای فرهنگی وظیفه تعیینی، تبیینی، تحلیلی، ترویجی و تبلیغی نه تزیینی دارند. تلاش ما فرهنگ سازی یعنی گفتمان سازی و باورسازی و باور پذیری برای مخاطب باید باشد. وظیفه ما نهادینه سازی فرهنگ اقتصادی واقتصاد فرهنگی است اقتصاد فرهنگی شامل تولیدات فرهنگی مثل نشریات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمس،پویا نمایی و خدمات فرهنگی مثل نمایش و اردوها و...می شود.

رضا معممی مقدم؛ مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان

وی افزود: اقتصاد فرهنگ یعنی اینکه بتوانیم از فرهنگ درآمد زایی کنیم و برای این مهم برگزاری دوره های آموزشی اقتصاد و فرهنگ مقاومتی برای دستگاه ها و تشکلها ضروری ا ست.منظور از فرهنگ سازی. مدیریت فکر، مدیریت استراتژیک، مدیریت تغییر، مدیریت اجتماعی سازی، مدیریت فراگیر سازی و رفتار سازی است.

سپس، سید حیر مرتضوی؛ قائم مقام مدیرعامل موسسه تبیان، ضمن خیر مقدم به مهمانان عنوان داشت: دغدغه امروزه مقام معظم رهبری، فضای مجازی حاکم بر کشور می باشد که این امر تلاش بیشتر نهادها و سازمان های دست اندرکار در زمینه تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی کشور را می طلبد.

سید حیدر مرتضوی؛ قائم مقام مدیرعامل موسسه تبیان

وی با اشاره به فعالیت های موسسه تبیان از بدو تاسیس تا به امروز، گفت: تلاش مجموعه تبیان برای ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی ایرانی و اسلامی در فضای مجازی می باشد.

در ادامه حجت الاسلام رزمجو؛ رئیس مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی استان های سازمان تبلیغات اسلامی، ضمن قدردانی از میزبانی موسسه تبیان، عنوان داشت: 4400 کانون فعال در سطح کشور وجود دارد که نقش مهمی در تبلیغ اسلام در سراسر کشور ایفا می کنند.

حجت الاسلام رزمجو؛ ریاست مجمع عالی کانون های تبلیغی استان ها

رئیس مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی استان های سازمان تبلیغات اسلامی، افزود: به منظور ساماندهی و یکپارچه سازی کانون های فرهنگی تبلیغی در سارسر کشور نیازمند راه اندازی پرتال مخصوص این کانون فرهنگی و تبلیغی و حضور مستمر فعالان این عرصه در فضای مجازی  هستیم که امید می رود موسسه تبیان در تحقق این امر ما را یاری کند.

در خاتمه نیز، اعضای مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی  در استان های کشور به بازدید از بخش های مختلف موسسه از قبیل:معاونت محتوایی، شبکه اجتماعی تبیان، مرکز یادگیری و معاونت مالتی مدیای موسسه تبیان پرداختند.

گفتنی است، کانونهای فرهنگی تبلیغی به عنوان مجموعه ای ولایت مدار و متشکل از عناصر مستعد، زنجیره بزرگ فرهنگی تبلیغی هستند که به صورت غیرحزبی و غیرجناحی و کاملا مردمی بر اساس اساسنامه سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند. توسعه، پویایی و بالندگی این کانونها نیازمند تشکیلاتی هدفمند، منسجم و مستحکم با هدف مشارکت، سازماندهی، و بسترسازی جهت حضور فعال، گسترده و تأثیرگذار آنان در حوزه پدیده های فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی کشور بود که تحت عنوان «مجمع کانونهای فرهنگی تبلیغی» در دو سطح استانی و کشوری (عالی) به سامان رسید.