تبیان، دستیار زندگی
خیلی از افراد به دلیل طعم تلخ ترب کوهی به سراغ آن نمی روند. اما بهتر است بدانید نتایج یک پژوهش آمریکایی خبر از ضدسرطان بودن این ماده غذایی دارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترب کوهی ضدسرطان است

خیلی از افراد به دلیل طعم تلخ ترب کوهی به سراغ آن نمی روند. اما بهتر است بدانید نتایج یک پژوهش آمریکایی خبر از ضدسرطان بودن این ماده غذایی دارد.

فاطمه حلوایی - بخش تغذیه و آشپزی تبیان
ترب کوهی

ترب کوهی به خانواده کلم، تربچه یا شلغم تعلق دارد و توصیه می شود این ریشه مغذی در برنامه غذایی روزانه گنجانده شود. از گذشته از این ترب به صورت رنده شده و برای جایگزین کردن خردل به عنوان چاشنی استفاده شده است.

طعم نسبتاً تند و تیز ترب کوهی که البته کمتر از پیاز است به خوبی با غذاهای مختلف قابل مصرف است. می توانید این ماده غذایی را رنده کرده و در کنار انواع غذاها مصرف کنید. البته می توانید در تهیه سس ها نیز از این ترب استفاده کنید.

توصیه متخصصان: یک قاشق چایخوری ترب کوهی در روز

نتایج یک پژوهش آمریکایی که در دانشگاه ایلی نوی ایالات متحده آمریکا انجام شده است نشان می دهد ترب کوهی فراتر از یک چاشنی ساده است.

ترب کوهی سرشار از ترکیبی به نام گلوکوزینولات است. این ترکیب در شاهی و تربچه نیز وجود دارد و طعم تند و تیزی به این سبزیجات می بخشد. به عقیده محققان این ترکیب طبیعی باعث فعال شدن برخی آنزیم های سم زدا می شود که با رشد سرطان در بدن مقابله می کنند

نتایج این پژوهش که در Journal of Agricultural and Food Chemistry به چاپ رسیده است نشان می دهد این ماده غذایی خواص ضدسرطانی دارد.

ترب کوهی سرشار از ترکیبی به نام گلوکوزینولات است. این ترکیب در شاهی و تربچه نیز وجود دارد و طعم تند و تیزی به این سبزیجات می بخشد. به عقیده محققان این ترکیب طبیعی باعث فعال شدن برخی آنزیم های سم زدا می شود که با رشد سرطان در بدن مقابله می کنند.

به گفته این محققان 10 گرم ترب کوهی حاوی 10 برابر گلوکوزینولات بیشتری از همین میزان بروکلی است. بنابراین می توان آن را قهرمان گلوکوزینولات دانست. خبر خوب اینکه نیازی نیست صبح تا شب ترب کوهی میل کنید تا اثر آن در بدن ایجاد شود. مصرف روزانه یک قاشق معادل 5 گرم از این ترب کافی است. توصیه می کنیم در رژیم غذایی تان از انواع سبزیجات تازه استفاده کنید تا سلامتی تان تضمین شود.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.