سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طارمی: ممکن است سال بعد جلوی مسی بازی کنم/ تقصیر فردوسی پور است که زیاد کارت می گیرم!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طارمی: ممکن است سال بعد جلوی مسی بازی کنم/ تقصیر فردوسی‌پور است که زیاد کارت می‌گیرم!

 
طارمی

مهدی طارمی آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران مهمان برنامه این هفته نود بود. او در گفت و گو با عادل فردوسی پور حرف های جالبی زد. از این گفت كه چرا هفته آخر، پرسپولیس كم آورد و قهرمان نشد و ...

*این فصل رویایی پیش رفت؟

خدا را شكر. سه سال قبل پادگان بودم. دو فصل پیش خوب كار كردم با اینكه سال اولم بود برای پرسپولیس. امسال هم تما عزم را جزم كردم كه آقای گل بشوم.

*فراز و نشیب زیادی هم داشتی. نصف طارمی هم نبودی.

بله قبول دارم. به خاطر این بود كه سنم كم بود. این بهانه می شود ولی بازیكنان بزرگ دنیا هم شاید در یك فصل همیشه روی اوج نباشند. من هم مستثنا نیستم. خدا را شكر كه آقای گل شدم. شرمنده هواداران پرسپولیس هم شدیم.

*بازی آخر چرا بد بودید؟

از اول فصل با بدشانسی شروع كردیم. با بی دقتی خراب می كردیم موقعیت ها را. نیم فصل دوم را خوب شروع كردیم و زیاد امتیاز جمع كردیم. سه تا بازی آخر تیم‌ها می آمدند جلوی ما 11 نفره دفاع می كردند كه كار ما سخت شده بود. بازی با نفت كمی بد بازی كردیم و دو بر صفر باختیم. آنجا بود كه قهرمانی را از دست دادیم. بازی آخر هم استرس زیادی داشتیم. تماشاگران هم با اینكه خوب آمده بودند اما حضورشان استرس ما را بیشتر می كرد.

*فصل برایت در دربی تمام شد.

بعد از بازی استقلال، یك هفته محروم بودم. ما فكر نمی كردیم تیم نفت 11 نفره جلوی ما دفاع كند. استراتژی آن‌ها بازی های قبل طور دیگری بود. ما تا آمدیم شرایط را خوب كنیم طول كشید و خودم قبول دارم كه سه تا بازی آخر بد بازی كردم. اگر ادامه داشت بهتر می شدیم. داشتیم عادت می كردیم كه 11 نفره دفاع كنند چه كار كنیم.

*همان اندازه كه خوب موقعیت گل می كنی خوب هم خراب می كنی. یعنی یك گلزن گل نزن هستی!

این را باید بگذاریم به حساب اینكه تجربه كمی داشتم امسال. برای سال‌های آینده خوب می‌شود.

*درمورد پنالتی‌های تو یك آیتمی در برنامه نود پخش كردیم...

داوران بد متوجه شده اند. شما می خواستید بگویید طارمی خوب پنالتی می گیرد. داوران ما بد متوجه شده اند. فكر می كنند عمدا خودم را می زنم زمین. دیگر بعد از این آیتم برنامه نود، خطای وسط زمین را هم برای من نمی گرفتند.

*چند تا پنالتی گرفتی؟

8-9 تا. دو سه تا هم برایم نگرفتند.

*همه آن‌ها پنالتی بودند؟

بله همه آن‌ها بودند.

*بازی سازی خوبی هم انجام می دهی.

یكی از فاكتورهایی كه دارم این است كه جدا از مهاجم صرف، بازی سازی هم می كنم. تیم ملی هم پشت فروارد یا بال راست بازی می كنم روی آن هم كار می كنم كه پاسور خوبی هم باشم. امسال كارم راحت تر بود. بازیكنانی كه داشتیم خوب پاس می دادند. آقای مسلمان و احمدزاده. پارسال بیشتر پاس می دادم.

*مهاجم باید كمی خودخواه باشد. خودخواهی مهاجم بد نیست.

در پرسپولیس شرایط بازی كردن خیلی سخت است. طرفدار زیاد دارد و همه توقع دارند. دوست دارند تیمشان برنده باشد همیشه. من هم امسال زحمت كشیدم برای باشگاه. هرچه در توانم بود گذاشتم كه امسال قهرمان بشویم. ولی قسمت نبود و شرمنده هواداران شدیم.

*موقعیت هم زیاد از دست دادی.

جدا از اینكه ما پاسورهای خوبی در تیم داریم، موقعیت‌هایی كه نصیبم می شد نصفش را خودم درست می كردم و تلاش زیادی می كردم كه این موقعیت‌ها را بسازم. در بازی با استقلال اهواز 6 تا موقعیت گل خراب كردم. دو روز قبلش با تیم ملی در گوام بازی داشتیم كه 6 ساعت اختلاف ساعت داشتیم. صبح رسیدیم و یك روز استراحت كردم و فردایش بازی كردم.

*می توانستی در همین بازی تعداد گل هایت را بالای 20 گل ببری.

اگر پنالتی ها و موقعیت‌هایی كه خراب كردم را گل می كردم ركورد گلزنی را می شكستم. 25 - 26 تا گل می زدم.

*در بازی با استقلال وقتی پنالتی را به تو ندادند قهر كردی. این كارها چیست؟

قهر نكردم. من یك هفته داشتم تمرین می كردم. من دو تا گل زده بودم كه رامین آمد گفت بگذار من بزنم. رامین از دوست‌های خوب من است. ولی من دوست داشتم هت تریك كنم كه تاریخی می شد. بچه ها هم گفتند بده رامین پنالتی را بزند. من هم اعصابم خرد شد. ولی گل سوم كه رامین زد خیلی خوشحال شدم. بیشتر از گلی كه خودم زدم از گل رامین خوشحال شدم.

*خیلی كارت زرد می‌گیری.

تقصیر شما هم شد!

*من چی كار دارم؟ بازی با نفت هم خیلی تابلو تمارض كردی.

بعد از آن آیتمی كه شما نشان دادی داورها با من چپ شدند.

*محروم كه می‌شوی می‌روی بوشهر چه كار می‌كنی؟

من بازیكن تیم ملی هم هستم و نمی توانم به خانواده ام سر بزنم. از برانكو اجازه گرفتم و رفتم بوشهر.

*از پرسپولیس می‌روی؟ این صحبت‌ها جدی است؟

چند تا پیشنهاد هست كه به آن‌ها فكر می‌كنم.

*الان بهترین فرصت است برای رفتن. اگر می‌خواهی بروی باید الان بروی.

اول تشكر می‌كنم از تماشاگران پرسپولیس كه از من خیلی حمایت كردند. به این نتیجه رسیده‌ام كه اگر از لیگ‌های معتبر اروپایی پیشنهاد داشته باشم بروم. چند تا تیم هست از كشورهای خوب. توی همین یك ماه مشخص می‌شود. من با بزرگان فوتبال مثل دایی هم صحبت كردم همه می‌گویند باید بروی اگر می‌خواهی بروی. شاید قسمت باشد بمانم در پرسپولیس ولی اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم می‌روم.

*اگر قرار باشد بروی توی حاشیه، تمام می‌شوی.

در این دو سال خدا را شكر گذشته ام را یادم نرفته. خدا هم دوستان خوبی به من داده كه پشتم هستند و عامل پیشرفتم همین دوستانم هستند. همیشه سعی می كنم دور از حاشیه باشم. شاید در بازی عصبانی شوم ولی آن فوتبال است.

*برانكو هم سر بازی صبا از دستت شاكی بود.

در آن بازی من با نوراللهی هم اتاق بودم. صبح معمولا می رویم یك ریكاوری. ما 5 دقیقه دیرتر رفتیم. برانكو هم عصبانی شد.

*چطور با سردار آزمون هماهنگ شدی؟

سردار می تواند یكی از بهترین فرواردهای تاریخ ایران شود. ضریب هوشی او بالاست. همه چیز دارد. دریبل می زند و سر می زند و هوش دارد. روز اول كه رفتم، تا با او هماهنگ شوم طول كشید ولی فهمیدم او بازیكن باهوشی است.

*گفته بودی من بازیكن بزرگ پرسپولیس هستم؟

نه بابا نگفته بودم. من هیچ وقت چنین حرفی نزده بودم. اصلا خودم را در چنین حدی نمی دیدم. من داشتم می گفتم كه بزرگ ترهای تیم دارند می آیند. من چنین جسارتی نمی كنم.

*سال بعد جلوی رونالدو یا مسی ممكن است بازی كنی؟

احتمال دارد.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x