تبیان، دستیار زندگی
فصل گرما، فصل زیاد جالبی برای زیبایی ها نیست، چرا که بر اثر گرما و عرق، هم مدل موهایمان بد می شود و هم آرایش روی صورت آب، تازه لباس ها هم به بدن می چسبد و زود لک می شوند، با این چند ترفند، زیبایی تابستانیتان را حفظ کنید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هدی بانکی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ده ترفند زیبایی تابستانی که عجیب اما مفیدند

فصل گرما، فصل زیاد جالبی برای زیبایی ها نیست، چرا که بر اثر گرما و عرق، هم مدل موهایمان بد می شود و هم آرایش روی صورت آب، تازه لباس ها هم به بدن می چسبد و زود لک می شوند، با این چند ترفند، زیبایی تابستانیتان را حفظ کنید.

هدی بانکی -بخش زیبایی تبیان
تابستان

1. لکه های شیرین روی لباس های سفید و نخی تان را با چندقطره لیموترش از بین ببرید، پیش از این که در ماشین لباسشویی بیاندازید
با شروع فصل گرما، طبیعتا بیشتر سراغ لباس های نخی و رنگ روشن خواهیم رفت. لباس روشن هم بیشتردر معرض لک شدن قرار دارد. و لکه های ناشی از شربت ها یا نوشیدنی های شیرین می توانند تبدیل به دردسری شوند که شاید ترجیح دهیم به جای تلاش برای برطرف کردن شان، کلا از آن لباس صرفنظر کنیم. اما راهی وجود دارد که نمی گذارد دست از لباس دوست داشتنی تان بکشید. فورا چند قطره لیموترش تازه روی لکه بفشانید و سپس لباس  را در ماشین لباسشویی بیاندازید. وقتی لباس تان خشک شود خواهید دید که لکه کاملا برطرف شده، خاصیت اسیدی لیمو، تمام لکه را از بین می برد.
2. شب ها به ریشه ی موهای تان شامپوی خشک بزنید تا چربی و عرق را جذب کند
اگر موهای چرب دارید و در شب های گرم تابستان با عرقی که می کنید صبح ها با وضعیت بدی مواجه می شوید که چاره ای جز شستن موهای تان  پیش از بیرون رفتن ندارید، شب ها پیش از خواب به ریشه موهای تان شامپوی خشک بزنید، روز بعد موهای تان نه چرب است و نه خیس از عرق! دیگر مجبور نیستید هر روز صبح با عجله دوش بگیرید.
3. بعد از اصلاح کردن، به پوست تان روغن نارگیل بزنید
در تابستان و هوای گرم، لباس هایی می پوشیم که نیازمان به اصلاح کردن را بیشتر می کند، مطمئنا ساق هایی که صاف و اصلاح شده نباشند، ابدا زیبا نیستند! پوست بسیار حساس خانم ها معمولا بعد از اصلاح کردن به راحتی قرمز و ملتهب می شود. برای جلوگیری از چنین حالت ناخوشایندی می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید تا پوست حساس و خشک تان، نرم و لطیف شود، روغن نارگیل، التهاب پوست را کم کرده و قرمزی آن را از بین می برد. برای آفتاب گرفتن هم می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید.

4. لاک های ناخن تان را در یخچال نگه دارید تا هنگام استفاده حباب دار نشوند

اگر موهای فر و خشک دارید، مطمئنا با مجعد شدن آنها دراثر عرق آشنا هستید. قبل از خواب به موهای تان روغن نارگیل بزنید تا صبح ببینید که چقدر نرمتر شده است. اگر چند شب متوالی این کار را انجام دهید، کلا موهای تان لطیف تر خواهد شد.

ترکیبات لاک ناخن، در گرما واکنش می دهند و باعث می شوند لاک، غلیظ و حباب دار شود. با قرار دادن لاک در یخچال به مدت یک ساعت، می توانید مانع این اتفاق شوید. یک اتفاق جالبی که می افتد این است که بعد از لاک زدن، زودتر هم خشک خواهد شد، که در تابستان امتیاز بسیار خوبی محسوب می شود چون لازم نیست زمان زیادی منتظر بمانید تا لاک تان خشک شود.
5. روغن نارگیل موهای تان را سالم تر و لطیف تر می کند
اگر موهای فر و خشک دارید، مطمئنا با مجعد شدن آنها دراثر عرق آشنا هستید. قبل از خواب به موهای تان روغن نارگیل بزنید تا صبح ببینید که چقدر نرمتر شده است. اگر چند شب متوالی این کار را انجام دهید، کلا موهای تان لطیف تر خواهد شد.
6. با جوش شیرین دندان های تان را سفید کنید
البته این ترفند صرفا تابستانی نیست اما زیبایی تابستانی تان را تکمیل می کند! حتما برای تان تازگی هم ندارد اما ارزش یادآوری را دارد. جوش شیرین می تواند لکه های دندان را برطرف کرده و سفیدشان نماید، البته فقط یک بار در ماه این کار را انجام دهید چون می تواند مینای دندان را فرسایش دهد. جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیرمانند شود و با مسواک معمولی آن را بکار ببرید. بعد از مدت کوتاهی نتیجه اش را خواهید دید.
7. از پودر بچه استفاده کنید تا شن و ماسه به پاهای تان نچسبد
هیچ کدام از ما دوست نداریم وقتی برای چای یا بستنی به کافه ی ساحلی می رویم، شن و ماسه هایی که به پاهای مان می چسبد همراه مان باشد. به پاهای تان پودر بچه بزنید تا شن ها به راحتی از پاهای تان جدا شوند. شاید فکر کنید به این راحتی ها هم نیست اما پودربچه، عرق و آب نمک را به خوبی جذب می کند و خیلی راحت تر می توانید یک روز خوب را در ساحل بگذرانید. البته شاید دیگران با تعجب به پاهای تان نگاه کنند اما احساس راحتی که دارید ارزشش را دارد.

تابستان

8. آفتاب سوختگی را با تکه های یخی ژل آلوئه ورا درمان کنید
اگر پوست فوق العاده حساسی دارید، باید خیلی مراقب آفتاب سوختگی باشید. یک روز قبل از اینکه در معرض آفتاب داغ تابستانی قرار بگیرید، ژل آلوئه ورا را درقالب های یخ گذاشته و بگذارید منجمد شوند، آلوئه ورا اگر سرد باشد اثر بهتری می گذارد. روز بعد این مکعب ها را همراه خود داشته باشید تا درصورت آفتاب سوختگی، با استفاده از آنها، پوست ملتهب و قرمزتان را تسکین دهید.
9. ژیلت تان را در روغن زیتون نگهداری کنید تا زنگ نزند
نیاز به استفاده های مکرر از ژیلت در تابستان بازهم تکرار می شود! تیغ های تان را در روغن زیتون نگهداری کنید تا شرایط بهتری داشته باشند و کارشما هم راحت تر شود. ضمنا می توانید با روغن زیتون، کرم مخصوص اصلاح برای خود درست کنید. زنگ زدگی می تواند باعث ابتلا به عفونت های زیادی شود، ضمنا تیغی که در روغن زیتون مانده است، خراش خیلی کمتری روی پوست به جا می گذارد.
10. برای تثبیت اثر مداد روی ابرو، از اسپری مو استفاده کنید
استفاده از مداد برای ابرو در گرمای تابستان می تواند فاجعه انگیز باشد، چون ممکن است اثر مداد به دلیل گرمای پوست و تعریق از ابروهای تان جاری شود و تبدیل به یک موجود وحشتناک شوید. ابتدا با مداد ابرو، ابروهای تان را آرایش کنید و سپس از اسپری مو برای تثبیت و جلوگیری از ذوب شدن آن کمک بگیرید. خواهید دید حتی بعد از ساعات طولانی سپری کردن در گرما و عرق ریختن، ابروهای تان دقیقا سرجای شان هستند!


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.