تبیان، دستیار زندگی
همه ما دوست داریم موهای زیبا و جذاب داشته باشیم. اما اگر از موهای تان مراقبت نکنید و سرحال و سالم نگهشان ندارید، هیچ رنگ و فِر و حالت دهنده و .... نمی تواند کمکی به شما بکند. حتی موهای افرادی که تحت شیمی درمانی هستند هم می تواند نرم، درخشان و فریبنده باشد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هدی بانکی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکاتی درباره موها که همه باید بدانند!

همه ما دوست داریم موهای زیبا و جذاب داشته باشیم. اما اگر از موهای تان مراقبت نکنید و سرحال و سالم نگهشان ندارید، هیچ رنگ و فِر و حالت دهنده و .... نمی تواند کمکی به شما بکند. حتی موهای افرادی که تحت شیمی درمانی هستند هم می تواند نرم، درخشان و فریبنده باشد اگر به خوبی از آن مراقبت شود. در اینجا ده نکته را برای تان می گوییم که به شما کمک می کند موهایی شگفت انگیز داشته باشید؛ موهایی که هر کسی دوست داشته باشد لمس شان کند.

هدی بانکی -بخش زیبایی تبیان
آرایش مو

1. پیش از شستشوی موها، برس شان بزنید

همه ما هر روز 100 تارمو یا بیشتر را از دست می دهیم، و وقتی که موهای مان را می شوییم تارهای زیادی را ازدست می دهیم. پیش از شستشو موهای تان را برس بزنید تا کمتر بریزند. این کار باعث می شود پیچ خورده گی و گره های موهای تان هم باز شده و پوست سرتان هم با افزایش جریان خونی که در آن روی می دهد برای حفظ موها تقویت شود.

2. فقط به ساقه موهای تان حالت دهنده یا نرم کننده بزنید

لازم نیست حالت دهنده را در تمام قسمت های سر و موهای تان  استفاده کنید. این کار باعث می شود موهای تان چرب به نظر برسد؛ مگر این که پوست سرتان خیلی خشک باشد. حالت دهنده را تنها برای سه چهارم موهای تان بکار ببرید و برای بخش چهارم یعنی نزدیک به پوست سر از این محصول استفاده نکنید.

3. از روبالشی ابریشمی استفاده کنید

ابریشم برای پوست تان خوب است و به حفظ رطوبت موهای تان کمک می کند. روبالشی های کتان یا نخی، رطوبت موهای تان را جذب می کنند. ابریشم یا ساتن شاید گران تر باشد اما مطمئنا ارزشش را دارد؛ ضمنا لوکس هم به نظر می رسد!

4. پوست سرتان را ماساژ دهید

اگر می خواهید موهای بلند و بسیار زیبا داشته باشید، هر وقت که موهای تان را می شویید ماساژشان دهید. این کار نه تنها حس بسیار خوبی به شما می دهد بلکه به افزایش جریان خون در پوست سرتان هم کمک می نماید. در نتیجه موهای تان رشد بهتر و سریع تری داشته و به خوبی بلند می شوند، ضمنا ریشه موهای تان هم تقویت می شود. این کار برای کاهش استرس و سردرد هم مفید است.

5. از شانه های استفاده کنید که دندانه های باز و بلند دارند

وقتی می خواهید موهای مرطوب تان را شانه بزنید یا گره هایش را باز کنید، از شانه ای که دندانه های فاصله دار و بلند دارد استفاده کنید. سایر مدل ها موهای تان را می شکنند و ظاهر بدی به آنها می دهند. در حمام یک شانه ی دندانه درشت داشته باشید و همراه با نرم کننده گره های موهای تان را باز کنید.

6. موهای تان را با حوله خشک نکنید

به جای استفاده از حوله برای خشک کردن موها، از دستمال توالت کمک بگیرید. با این روش موهای تان وز نخواهد کرد و دستمال توالت بیشتر از حوله می تواند آب را جذب کند، بنابراین موهای تان زودتر خشک می شود.

7. از ماسک ضد موخوره استفاده کنید

با کمک ماسک های خانگی می توانید مانع ایجاد موخوره شوید و موهای تان را درخشان و سرحال نگه دارید. این ماسک ها به راحتی تهیه می شوند و ترکیبات شان را به احتمال زیاد در آشپزخانه تان دارید. یک ماسک  فوق العاده می تواند ترکیبی از یک زرده تخم مرغ، سه قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل خام باشد. این ترکیب را به انتهای موهای تان بمالید، یک ساعت یا بیشتر منتظر بمانید و سپس آبکشی کنید. هر دوهفته یکبار از این ماسک استفاده کنید.

8. دوش حمام تان را فیلتر کنید!

مواد شیمیایی موجود در آب مانند کلر، فلورین، نمک ها، مواد معدنی و حتی زنگار می تواند آسیب های زیادی به موهای تان وارد کند. لازم نیست سیستم آب رسانی تان را تغییر دهید! به راحتی می توانید یک فیلتر برای دوش حمام تان بخرید تا مواد مضر به موهای تان نرسند.

9. از اتوی مو استفاده نکنید

اتوی موی تان به مرور زمان با خشک کردن مو و سوزاندن انتهای تارهای مو، آن ها را تخریب می کند. سعی کنید از انواع بیگودی ها برای فر کردن یا حالت دادن به موهای تان استفاده کنید، کار همان اتو را انجام می دهد اما بدون آسیب! ضمنا خطر سوختگی هم ندارد، اتفاقی که اغلب هنگام کاربرد بابیلیس و ... می افتد!

10. از دستگاه بخور یا رطوبت ساز استفاده کنید

برخلاف چیزی که موفرفری ها فکر می کنند، رطوبت دشمن موها نیست. اگر هوا خشک باشد، موهای تان هم خشک خواهند شد، و این یعنی جلوه خوبی نخواهید داشت. استفاده از یک دستگاه رطوبت ساز در محیط خانه، رطوبتی که مورد نیاز موهای تان است را تامین کرده و باعث سلامت و زیبایی شان می شود.
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.