سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تالیف: شیرین، فاطمه تاریخ انتشار: آبان 1384 تعداد صفحات: 84 قیمت: 4000 ریال قطع: پالتویی نوبت چاپ: اول شمارگان: 3000 معرفی کتاب: آگاهی از روند تحمیلی غرب زدگی، دنیامداری و دین زدایی رژیم پهلوی بر جامعه ایران، گامی به منظور ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازیچه شهبانو – جشن هنر شیراز


  

تالیف: شیرین، فاطمه

تاریخ انتشار: آبان 1384

تعداد صفحات: 84

قیمت: 4000 ریال

قطع: پالتویی

نوبت چاپ: اول

شمارگان: 3000

معرفی کتاب: آگاهی از روند تحمیلی غرب زدگی، دنیامداری و دین زدایی رژیم پهلوی بر جامعه ایران، گامی به منظور شناسایی هویت و حقیقت انقلاب اسلامی است.

ارمغان این حرکت در زمره اولین آثار آشنایی و ارتباط ایرانیان با غرب بود که حتی بدون همراهی مبانی نظری و فلسفی اش - که در دوران رنسانس تقوم و تنظیم یافت- وارد فرهنگ و جامعه دینی ایران شد و پایه بسیاری از تحولات و حوادث در تاریخ معاصر ما گردید.

جشن هنر شیراز از جمله شاخص سیاست "هویت شکن"، "دین برانداز" و "ضد مذهبی" بود که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما دنبال می شد و در طول یک دهه برگزاری 1356-1346، نگرش های کاملا متضادی با فرهنگ اسلامی- ایرانی را به نام فرهنگ و هنر عرضه داشت. بی شک، مطالعه پاسخ و مقاومت جامعه مذهبی ایران در مقابل این کودتای ارزشی، در درک عمیق تر نهضت اسلامی مردم ایران در دهه پنجاه شمسی و هویت دینی و فرهنگی آن راهگشا خواهد بود.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی سعی دارد، با انتشار این اثر، ضمن جبران خلا متون در این موضوع خاص، گامی دیگر در جهت شناساندن تحولات تاریخی – فرهنگی ایرن، خصوصا به نسل جوان برداشته باشد.

لینک مطالب مرتبط:

 برگی از باغ 

 خاطرات عزت شاهی (مطهری) 

 مصدق و خاندان مستوفیان آشتیانی 

 تاریخ شفاهی گروه‌های مبارز هفت گانه 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین