سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نوشته: سرابندی، محمدرضا تاریخ انتشار: اردیبهشت 1383 تعداد صفحات: 138 قیمت: 6000 ریال قطع: پالتویی نوبت چاپ: اول معرفی کتاب: وقوع انقلاب اسلامی در ایران، تحولات متفاوت و گسترده‏ای را در منطقه‏ی خاورمیانه و حتی در سطح جهانی ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كودتای شب


  

نوشته: سرابندی، محمدرضا

تاریخ انتشار: اردیبهشت 1383

تعداد صفحات: 138

قیمت: 6000 ریال

قطع: پالتویی

نوبت چاپ: اول

معرفی کتاب: وقوع انقلاب اسلامی در ایران، تحولات متفاوت و گسترده‏ای را در منطقه‏ی خاورمیانه و حتی در سطح جهانی به دنبال داشت. یكی از ویژگی‏های انقلاب اسلامی، تهدید منافع نامشروع و فرا منطقه‏ای قدرت‏های استكباری از جمله آمریكا و متحدان منطقه‏ای آن (مانند رژیم بعث عراق، شیخ نشین‏های حاشیه‏ی خلیج فارس و...) بود و از همین رو از فردای پیروزی انقلاب، حركت‏ها و توطئه‏های گوناگونی، با هدف از میان بردن یا انحراف انقلاب اسلامی طراحی شد كه در پرتو عنایات حق تعالی و به بركت رهبری الهی حضرت امام و هوشیاری مردم مسلمان ایران، بیشتر این تحركات، با شكست روبه‏رو شد.

طرح كودتای نظامی كه پایگاه هوایی شهید نوژه‏ی همدان از مراكز اصلی آن به شمار می‏آمد یكی از تلاش‏هایی بود كه سازمان سیا، نظام بعث عراق، كشورهای حاشیه‏ی جنوبی خلیج فارس و تعدادی از نظامیان مخالف با انقلاب اسلامی، به صورت مشترك طراحی كردند و این طرح، پیش از دست‏یابی به هر گونه هدفی كشف و خنثی شد. در این اثر، كوشش بر این است تا با معرفی اجمالی این كودتا، به دلایل و زمینه‏های وقوع و شكست آن بپردازیم.

لینک مطالب مرتبط:

 برگی از باغ 

 خاطرات عزت شاهی (مطهری) 

 مصدق و خاندان مستوفیان آشتیانی 

 تاریخ شفاهی گروه‌های مبارز هفت گانه 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین