وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نیمی از حافظان قرآن در مناطق آزاد قرار دارند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نیمی از حافظان قرآن در مناطق آزاد قرار دارند

 
قرآن

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا محمدرضا پورمعین سه شنبه در حاشیه تشكیل شورای راهبردی قرآن منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران رسانه ها، تاسیس فرهنگسراهای قرآن در مناطق آزاد تجاری كشور، تاسیس شورای های كاربردی، اجرای برنامه های بومی و منطقه ای و حمایت از موسسات قرآنی را از اولویت های شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد كشور در سالجاری نام برد.
وی اهتمام به خرد جمعی در پنج محور طرح و برنامه، اولویت بندی به طرح های قرآنی، حمایت های مالی، عوامل فیزیكی ساختمان تجهیزات وسایل نقلیه و اجرای برنامه های پیش بینی شده در تقویم طبق زمان بندی خاص در سال 1395 با محور حفظ معنای محور و مفاهیم قرآن زندگی افراد و نظارت و ارزیابی بر این فعالیت ها را از برنامه های شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد كشور طی سال جاری عنوان كرد.
پورمعین اظهار داشت:با اقدامات صورت گرفته در زمینه گسترش فرهنگ قرآن، تلاش می شود تا در حفظ قرآن كریم تا پایان سال 1400 در مناطق آزاد از كل كشور پیشی بگیریم.
پورمعین گفت:همچنین تلاش می شود تا در كنار توسعه مراكز قرآنی در مناطق آزاد كشور، نسبت به گسترش فعالیت های آموزش فرهنگ قرآنی نیز اهتمام شود.
دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد كشور همچنین از تشكیل چهارمین شورای كاربردی قرآنی در سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد و افزود:این شورا تاكنون در سه منطقه تشكیل شده است، اگرچه نظر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد كشور با توجه به فعالیت‌های قرآنی متعدد منطقه آزاد اروند در سال 1394 این منطقه رتبه نخست فعالیت‌های قرآنی مناطق آزاد كشور را داراست.
وی افزود:منطقه آزاد اروندت با داشتن یك هزار حافظ 20 جزء قرآن در رتبه نخست مناطق آزاد كشور قرار دارد كه امیدواریم بزودی جشن حافظ تحفیظی این افراد با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور برگزار شود.
www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین