سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جوان مسیحی در حرم شاهچراغ (ع) مسلمان شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جوان مسیحی در حرم شاهچراغ (ع) مسلمان شد

 
مسلمان

به گزارش تبیان به نقل از دریافتی روز سه شنبه ایرنا از تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، آیت الله سید علی اصغر دستغیب در آیین تشرف این جوان مسیحی گفت: اسلام دین باقی و جاودانه است و كتاب قرآن نیز بر انجیل و تورات برتری دارد.
آیت الله سیدعلی اصغردستغیب افزود: كتاب های تورات و انجیل درطول تاریخ تحریف شده اند اماقرآن پس ازگذشت سال ها همچنان همان كلام الهی و جاودانه بوده و خواهد ماند لذا بر این باوریم كه دین اسلام كامل ترین دین است و كلام خداوند در قرآن یك اصل جاودانه است.
وی با بیان اینكه هرفردی كه ادعای اسلام كرد ممكن است مسلمان باشد یا اینكه نباشد، اظهار كرد: امروز نمونه هایی از اسلام راستین را می توان در ایران اسلامی و برخی از كشورهای اسلامی نظاره كرد و این در حالی است كه برخی افراد مانند گروهك های تكفیری و تروریستی داعش نیز داعیه دار اسلام هستند اما از این دین بهره ای نبرده اند.
او افزود: گروهك تكفیری و تروریستی داعش مدعی هستند كه اعمال و جنایات آنها الهام گرفته از اسلام است در حالی كه دروغ می گویند بلكه واقعیت اسلام را باید در الگوهای اصلی آن از جمله مكتب پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و پیروان آن حضرت جست و جو كرد.
آیت الله دستغیب با اشاره به اینكه در دین مسیحیت هم عده ای به آیین مسیحت عمل می كنند و عده ای دیگر نه، اظهار داشت: همان هایی كه عمل می كنند چون اصالت دینشان از دست رفته است دیگر نمی توانند اعتباری داشته باشند و این مهم ترین تفاوت اسلام و مسیحیت است.
این جوان هلندی نیز پس از روی آوردن به دین مبین اسلام گفت: درابتدا در كشورم تصویر مناسبی از دین اسلام نداشتم اما بادیدن مسلمانان كشورم ترغیب شدم برای حقیقت یابی به كشورهای اسلامی ازجمله ایران سفر كنم تا با حقیقت اسلام آشنا شوم.
وی افزود: بعد از اینكه دوسال پیش به ایران سفر كردم تفكرات من نسبت به اسلام و مسلمانان تغییركرد، متوجه شدم كه شیعه دیدگاهش برتر است و شیعیان مهربان تر از برخی فرق دیگر اسلامی هستند و درنهایت با مطالعه و تحقیق، راغب به گرایش به دین مبین اسلام شدم.
این جوان هلندی در پاسخ به پرسش آیت الله دستغیب مبنی بر اینكه چه چیزی سبب شد كه اسلام را ترجیح دادید؟ اظهار كرد: در همان مسیحیت آدم مذهبی نبودم ، اما بادیدن اتحاد بین مسلمانان و سفر به ایران و دیدن نحوه زندگی مسلمانان به ویژه شیعیان، احساس آرامش پیدا كردم و به اسلام علاقه مند شدم.
آیت الله سید علی اصغر دستغیب شهادتین را برای این جوان هلندی قرائت كرد و وی به دین مبین اسلام مشرف شد.
بر اساس این گزارش از ابتدای سال 95 تاكنون سه نفر با حضور در حرم مطهر شاهچراغ(ع) و در حضور آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) به دین مبین اسلام و مذهب شیعه امامیه مشرف شده اند.
3002 /6118


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین