سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ربات انسان نمای چینی به صورت یک دختر جوان ساخته شده و جیا جیا(الهه) نام گذاری شده است. این ربات طوری برنامه ریزی شده که می تواند به طور پیوسته صحبت کند و احساسات خود را از طریق تغییرات در چهره نشان دهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ربات الهه ساخته شد!

ربات انسان نمای چینی به صورت یک دختر جوان ساخته شده و "جیا جیا"(الهه) نام گذاری شده است. این ربات طوری برنامه ریزی شده که می تواند به طور پیوسته صحبت کند و احساسات خود را از طریق تغییرات در چهره نشان دهد.

بخش دانش و زندگی تبیان
جیا جیا، ربات الهه

ربات انسان نمای "جیا جیا" از نظر ظاهری کاملا شبیه به انسان است و می تواند چشمان خود را حرکت دهد و حرکت لب ها و گونه های آن هنگام صحبت کاملا هماهنگ است. 

جیا جیا، ربات الهه

ساخت رباتی با این قابلیت های پیشرفته از جمله توانایی صحبت، تکان دادن لب ها و همچنین توانایی حرکت، حدود سه سال به طول انجامید. هدف از ساخت این ربات رسیدن به جایی است که بتوان ربات هایی با قابلیت های یادگیری بالا و همچنین توانایی برقراری روابط اجتماعی عمیق با مردم طراحی کرد.

جیا جیا، ربات الهه

جیا جیا نسبت به نمونه های پیشین، دارای حرکات طبیعی تر در کره چشم ها بوده و صدای آن با حرکات لب ها تطابق بالا تری دارد. جیا جیا در نمایشگاه بین المللی تکنولوژی شانگهای مورخ ۲۱ تا ۲۳ آوریل ۲۰۱۶ در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. 
 

جیا جیا، ربات الهه


منبع: گیزمیز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین