سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شناسایی قاریان نوجوان در جلسات حفظ و روخوانی قرآن هشتگرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شناسایی قاریان نوجوان در جلسات حفظ و روخوانی قرآن هشتگرد

 
iqna.ir

وی تصریح كرد: هدف از تشكیل این جلسه در راستای منویات مقام معظم رهبری و وظیفه‌ای كه به عنوان یك شیعه بر گردن ماست، آن هم در جایگاهی مثل نماز جمعه كه قلب فرهنگی شهر است با هماهنگی مسئول قاریان نماز جمعه، برنامه‌ریزی در مورد دو محور قرآنی عنوان كرد.

مرادی افزود: اول اینكه قاریان شهرستان ساوجبلاغ شناسایی شوند و از طریق آموزش و پرورش استان دانش‌آموزانی كه از صوت و استعداد قرآنی برخوردارند، توسط نماینده ستاد نمازجمعه در آموزش و پرورش شناسایی شوند و به ستاد نماز جمعه معرفی شوند و در صورت علاقه، روزهای جمعه با ستاد نماز جمعه همكاری داشته باشند و همچنین برنامه‌ریزی برای استفاده از این عزیزان برای قرائت قرآن پیش از خطبه‌های نماز جمعه از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

مسئول ستاد نماز جمعه ساوجبلاغ اظهار کرد: هدف دوم از این جلسه با توجه به نزدیكی ماه مبارك رمضان كه ماه نزول قرآن است، تشكیل جلسات منظم قرآن در محل ستاد نماز جمعه است كه از استادانی هم كه خود حافظ این جزء از قرآن كریم هستند به عنوان استاد استفاده خواهد شد تا این جلسات پربار تر باشد.


مریدی در ادامه گفت: این دوره از اول خرداد‌ماه با عنوان دوره‌های حفظ و قرائت در ستاد نماز جمعه ساوجبلاغ برگزار می‌شود، شناسایی اساتید هم از اول خردادماه سال‌جاری آغاز می‌شود و روز جلسات با توجه به ایام امتحانات دانش‌آموزان فعلا در روزهای جمعه خواهد بود.

وی ادامه داد: بعد از امتحانات روز دیگری برای تشكیل جلسه تعیین خواهد شد، جلسات قرآن هم در بحث حفظ و هم روخوانی است و تاكید بنده مداوم بودن این جلسات است تا یك كلاس قرآن دائمی در این شهرستان كه ظرفیت‌های بالای مذهبی و دینی دارد برگزار شود و هر كسی بتواند از این جلسات فیض ببرد و این جلسات ذخیره‌ای هم برای آخرت بانیان باشد.

*محمدعلی نادعلی


iqna.ir | خبرگزاری بین المللی قرآن

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین