عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه مردم باید اثرات برجام را در زندگی خود لمس کنند، گفت: مجلس آینده باید پشتیبان دولت باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس پشتیبان دولت باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه مردم باید اثرات برجام را در زندگی خود لمس کنند، گفت: مجلس آینده باید پشتیبان دولت باشد.

بخش سیاست تبیان

عارف

محمدرضا عارف در جمع مردم رزن بابیان اینکه خوشحالم که دریکی از شب های ماه رجب در شهرستان سرداران بزرگ اسلام و شهرستان علمای برجسته مراجع تقلید حضور دارم، گفت: امیدوارم خداوند توفیق استفاده از نزولات ماه رجب را به ما عنایت کند.

عارف ادامه داد: مردم کشورمان در خرداد ۹۲ تغییر را در دولت و قوه اجراییه رقم زدند و حماسه ای را در ۲۴ خرداد خلق  کردند که  حاکمیت اخلاق  را در قوه مجریه رقم زد.

مجلس باید  دولت را  حمایت کند که در این مسیر پیش رود و ما بر اساس حماسه ای که در خرداد ۹۲ خلق شد در  اسفند ۹۴ نیز برنامه ای در دستور کار  گفتمان اصلاحات قراردادیم که بر اساس منافع ملی و بر اساس حاکمیت ارزش ها برنامه ای داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مبنای حرکت مردم در خرداد در خرداد ۹۲ اخلاق بود و اخلاق مداری آن چیزی است که مبنای  دین مبین اسلام است، گفت: خوشحالم در شهرستانی خدمت شما هستم که در آن افتخار شاگردی استاد گران قدر و دانشمند بزرگ اسلام شهید مفتح را داشته ام.

عارف با اشاره به اینکه شهید مفتح در درس هایی که به ما در مسجد جاوید می داد مبنای حرکتش اخلاق بود و در رهنمودهای  خود تأکید می کرد که از اخلاق  عبور نکنیم، گفت: اسلام دین اخلاق است و همین امر مبنای حرکت انبیا بوده است  و اگر اخلاق داشته باشیم می توانیم به هر چیز برسیم.

وی بابیان اینکه جریان اصلاحات گفتمانی است که حاکمیت ارزش ها را دنبال می کند، گفت: دغدغه این جریان تحقق ارزش هاست و متدین ترین فرزندان انقلاب در این گفتمان  قرار می گیرند.

عارف با اشاره به اینکه نتیجه حاکمیت اخلاق و عقلانیت را در  امور کشور می بینیم، گفت: مردم باید نتیجه برجام را در زندگی هایشان ببینند.

وی با تأکید بر اینکه هدف از تحقق برجام لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران و پذیرش حق فناوری هسته ای برای کشور از سوی غرب بود، گفت: خوشبختانه در هردو مرحله موفق شدیم و امروز چیزی که لازم بوده عملیاتی شدن برجام است و برای عملیاتی شدن برجام به مجلسی نیاز داریم که هماهنگ وهم دل با دولت باشد.

عارف بابیان اینکه مجلس در رأس امور است و مسیر توسعه و پیشرفت کشور را مشخص و در کار دولت نظارت می کند، گفت: مجلس باید  دولت را  حمایت کند که در این مسیر پیش رود و ما بر اساس حماسه ای که در خرداد ۹۲ خلق شد در  اسفند ۹۴ نیز برنامه ای در دستور کار  گفتمان اصلاحات قراردادیم که بر اساس منافع ملی و بر اساس حاکمیت ارزش ها برنامه ای داشته باشیم.منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .