وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این آیین نامه تحت عنوان کنترل ساختمان اجرا خواهد شد و هم اکنون این آیین نامه در هیئت دولت در حال بررسی است که تحقق آن تحولی در نظام اداری و فنی به همراه خواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باز کردن گره رکورد مسکن با مالیات بر خانه های خالی

این آیین نامه تحت عنوان کنترل ساختمان اجرا خواهد شد و هم اکنون این آیین نامه در هیئت دولت در حال  بررسی است که تحقق آن تحولی در نظام اداری و فنی به همراه خواهد داشت.

بخش اقتصاد تبیان
رکورد مسکن

حامد مظاهریان،معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهر سازی از افزایش کیفیت مصالح ساختمانی در ساخت و سازها خبر داد و گفت: به طور یقین با افزایش کیفیت شاهد خروج مسکن از رکود خواهیم بود.
 

وی ادامه داد:با وجود اینکه صنعت ساختمان  از نظر کیفی رشد چشمگیری داشته، اما کماکان با ایده آل ها و استاندارد های جهانی فاصله دارد، که امیدواریم در سال جاری با تزریق منابع مالی به این بخش گامی در راستای بهبود کیفیت ساخت و ساز برداشته شود.

بازگشت نظم به امور اداری ساختمانی

معاون وزیر در امور مسکن و ساختمان همچنین از بازنگری آیین نامه امور ساختمانی خبر داد و گفت: این آیین نامه تحت عنوان کنترل ساختمان اجرا خواهد شد و هم اکنون این آیین نامه در هیئت دولت در حال  بررسی است که تحقق آن تحولی در نظام اداری و فنی به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد:سرعت اندک در صدور مجوز های ساختمانی،پروسه های زمانبر اداری وهزینه های غیر ضروری که برای سازندگان ایجاد می شد از جمله مشکلات ساخت ساز طی دو دهه گذشته در کشور بوده است، که همه این مشکلات در این آیین نامه مورد بازنگری قرار گرفته است .

مظاهریان در خصوص تاثیر مالیات بر خانه های خالی در خروج بازار مسکن از رکود گفت:تاثیر مالیات بر خانه های خالی بر این امر بسیارناچیز بوده و عملا در کوتاه مدت تاثیر معناداری نخواهد داشت.منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین