وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
استاندار: رشد گردشگری اصفهان چشمگیر است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد گردشگری اصفهان چشمگیر است

 
title

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، ' رسول زرگرپور ' یكشنبه شب در مراسم استقبال از 'جاكوب زوما' رئیس جمهور آفریقای جنوبی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: در سه سال گذشته، ورود گردشگران خارجی به اصفهان سه برابر افزایش یافت.
وی با اشاره به اینكه صنعت گردشگری، یكی از محورهای توسعه استان اصفهان قرار دارد، اظهاركرد: اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی كه چهار اثر آن به ثبت جهانی رسیده است در بین 10 شهر دیدنی جهان قرار دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینكه این استان در طی سه سال گذشته میزبان گردشگران خارجی از 86 كشور جهان بوده است، تصریح كرد: هتل های شهر اصفهان توسط شركت های گردشگری خارجی، برای یكسال رزو شده اند.
وی با اشاره به اینكه استقبال گردشگران خارجی از اصفهان درحال افزایش است، افزود: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران درحال توسعه امكانات گردشگری و ساخت هتل های جدید در شهر تاریخی اصفهان هستیم.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی كه یكهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، كاخ چهلستون، باغ فین كاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، كانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.
صنعت گردشگری اصفهان از سال 92 رشد قابل توجهی داشته است و براساس آمارهای ارائه شده از سوی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در سال 92 رشد گردشگران خارجی اصفهان از 110 به 180 هزار نفر، در سال 93 به 250 هزار نفر و در سال گذشته به بیش از 300 هزار نفر افزایش یافته است.
استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است كه از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.
اصفهان یكی از نامزدهای پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2017 است.
' جاكوب زوما ' رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در ادامه سفر خود به ایران یكشنبه شب با استقبال حمید چیت چیان وزیرنیرو و رسول زرگرپور استاندار اصفهان وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این شهر شد.
زوما قرار است در جریان سفر یك روزه به اصفهان از جاذبه های تاریخی این شهر گردشگری دیدن كند.
جاكوب زوما رییس جمهوری آفریقای جنوبی بامداد یكشنبه در صدر یك هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی متشكل از جمعی از وزیران و فعالان اقتصادی این كشور وارد تهران شد.
وی دركاخ سعدآباد بطور رسمی مورد استقبال قرار گرفت و در ادامه با رهبرمعظم انقلاب و دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار كرد.
در سفر زوما به تهران، هشت سند همكاری در زمینه های بازرگانی، صنعت، ایجاد كارگروه های مشترك سرمایه گذاری و همكاری دربخش كشاورزی بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی با حضور رییسان جمهوری دو كشور به امضا رسید.
امضای تفاهمنامه همكاری مدیریت منابع آبی؛ برنامه همكاری در زمینه فرهنگ و هنر و همكاری های بیمه ای دیگر اسنادی است كه بین دو كشور منعقد شد.


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین