تبیان، دستیار زندگی
اقدام آمریکایی ها از چند بعد قابل بررسی است اول اینکه به نظر می رسد که این اقدام با توجه به هم زمانی آن با صدور بیانیه اعراب در شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران و حزب الله نشانگر این است که سناریویی از قبل طراحی شده تا غربی ها بتوانند توجیهی برای محکومیت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقض صریح برجام

اقدام آمریکایی ها از چند بعد قابل بررسی است اول اینکه به نظر می رسد که این اقدام با توجه به هم زمانی آن با صدور بیانیه اعراب در شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران و حزب الله نشانگر این است که سناریویی از قبل طراحی شده تا غربی ها بتوانند توجیهی برای محکومیت ایران و حزب الله در رابطه را دنبال کنند.

بخش سیاست تبیان
ترقی

حمیدرضا ترقی رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به توقیف دو میلیارد دلار دارایی ایران از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: اقدام آمریکایی ها از چند بعد قابل بررسی است اول اینکه به نظر می رسد که این اقدام با توجه به هم زمانی آن با صدور بیانیه اعراب در شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران و حزب الله نشانگر این است که سناریویی از قبل طراحی شده تا غربی ها بتوانند توجیهی برای محکومیت ایران و حزب الله در رابطه حوادث سال 1973 بیروت و همچنین برجام های بعدی را که جلوگیری از حمایت ایران از مقاومت است را دنبال کنند.

اگر بناست جمهوری اسلامی خسارتی را بابت حمایت از حزب الله بپردازد، آمریکا نیز باید در مقابل بابت حمایت از منافقین در ترور 17 هزار شهید ترور، حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و یا حمایت از سلطنت طلبان و ضد انقلاب در فتنه سال  78 و 88  به ما خسارت پرداخت کند.

وی ادامه داد: با این کار سعی  شده  در مرحله اول  حمایت ایران از مقاومت را بالا ببرند و و در مرحله دوم نیز این با برداشتن این هزینه از محل دارایی ها فشار آن را به ایران افزایش دهند.

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی افزود: دومین نکته این است که این اقدام بهانه ای برای زنده کردن مجدد انفجار پایگاه آمریکایی ها در لبنان است تا بتوانند از این طریق حزب الله را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی و سپس محکوم کنند.

ترقی تصریح کرد: اگرچه دولت اوباما و کاخ سفید ظاهراً مخالف این اقدام هستند اما این اقدام با کنگره و دستگاه قضایی آمریکا هماهنگ شده است و حاکی از یک تقسیم کاری بین دولت، کنگره و دستگاه قضایی آمریکا به وجود آمده و در این تقسیم کار کنگره و دستگاه قضایی به عنوان پاسبان بد عمل کنند و کاخ سفید نیز نقش پاسبان خوب را نسبت به جمهوری اسلامی ایران بازی کند.

وی افزود: اگر بناست جمهوری اسلامی خسارتی را بابت حمایت از حزب الله بپردازد، آمریکا نیز باید در مقابل بابت حمایت از منافقین در ترور 17 هزار شهید ترور، حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و یا حمایت از سلطنت طلبان و ضد انقلاب در فتنه سال  78 و 88  به ما خسارت پرداخت کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ادعای دادگاه آمریکا در بلوکه کردن دو میلیارد دلار دارایی ایران نقض آشکار و صریح برجام است و مسئولین جمهوری اسلامی باید در این خصوص هشدارهای لازم را به مقامات آمریکایی بدهند.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .