تبیان، دستیار زندگی
معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به راه اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مطرح شدن دو دیدگاه سرباز حرفه ای و خدمت وظیفه عمومی، از انجام اقدامات متحول کننده خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمال تغییر و تحول در خدمت سربازی

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به راه اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مطرح شدن دو دیدگاه سرباز حرفه ای و خدمت وظیفه عمومی، از انجام اقدامات متحول کننده خبر داد.

بخش اجتماعی تبیان
سربازی

امیر سرتیپ محمدحسن باقری در خصوص برنامه های ستاد کل در حوزه اقتصاد مقاومتی برای نظامیان به خصوص سربازان گفت: نیروهای مسلح در راستای اجرای منویات مقام معظم فرماندهی کل قوا، قرارگاه اقتصاد مقاومتی را به منظور انجام اقدامات متحول کننده و بنیادین راه اندازی کرد.

وی یکی از موضوعات مطرح شده در این قرارگاه را خدمت سربازی عنوان کرد و گفت: در این زمینه دو دیدگاه، سرباز حرفه ای و خدمت وظیفه عمومی مطرح است.

امیر باقری فلسفه بکارگیری سربازان را در دو سال خدمت، پایین آمدن هزینه دفاعی و امنیتی کشور عنوان کرد و افزود: از نگاه اقتصاد مقاومتی نیز خدمت سربازی توانسته هزینه های این حوزه را کاهش دهد.

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هم اکنون برخی از سربازان در دوره های فنی حرفه ای، حرفه آموزی می کنند و به آنان مدرک اعطا  می شود، اظهار داشت: بنابراین سربازان پس از گذراندن دوره ضرورت  می توانند وارد بازار کار شوند.

وی اعطای مدرک فنی حرفه ای به سربازان  را از مصادیق اقتصاد مقاومتی به منظور تولید نیروی کار دانست و گفت: در نظر است تا با همکاری سازمان فنی و حرفه ای برای رشته های فرهنگی و هنری نیز گام هایی برداشته شود.

باقری با اشاره به طرح «مدرسه سرباز» گفت: طی قراردادی که با نهضت سوادآموزی داشتیم، معلمان این مدرسه نیز کارکنان وظیفه هستند. علاوه بر آن نیز آموزش و پرورش سالانه حدود 3 هزار نفر سهمیه سرباز معلم دارد که این دسته از سربازان در مناطق محروم در کسوت معلمی انجام وظیفه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه حدود 60 هزار نفر در سنوات گذشته در نیروهای مسلح خواندن و نوشتن فرا گرفته اند، گفت:کارهای خوبی را در مجموعه نیروهای مسلح برای فرهنگ سازی و افزایش منزلت خدمت سربازی انجام داده ایم.

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح عرصه رسانه را بسیار گسترده و فراگیر دانست و گفت: از آنجا که نگاه برخی رسانه ها، مشتری مداری است بنابراین موضوعاتی را که جاذبه بیشتری داشته باشند، در دستور کار خود قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه موضوع خدمت سربازی مورد علاقه جوانان است و با جستجوی واژه "سربازی" در رسانه ها با انبوه مطالب و اظهار نظرها مواجه می شویم، گفت: همین امر نشان از نگرانی  جوانان در این حوزه دارد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: جوانان باید آخرین اخبار و قوانین و مقررات در حوزه سربازی را  از مراجع مطمئن دریافت کنند.منبع:  تابناک
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .