تبیان، دستیار زندگی
در اینترنت ظرف همین شصت ثانیه، اتفاقاتی رخ می دهد که تصور آن در خیال بسیاری از ما نمی گنجد!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنچه ظرف یک دقیقه در اینترنت رخ می دهد/ اینفوگرافی

در اینترنت ظرف همین شصت ثانیه، اتفاقاتی رخ می دهد که تصور آن در خیال بسیاری از ما نمی گنجد!

بخش ارتباطات تبیان
اینترنت


زمان و مکان؛ دو مفهومی که در دنیای اطلاعات و ارتباطات به شدت تغییر کرده و از معنای گذشته خود فاصله گرفته اند. در این میان، شاید مفهوم زمان، بیش از هر چیز دیگر، دستخوش تغییر و تحول معنایی شده و این موضوع را می توان به خوبی از اینفوگرافی که مؤسسه مشاوره ای Excelacom به دست داده است درک کرد.
اینترنت زمان خاص خودش را دارد و مفوم زمان در اینترنت متفاوت با مفهوم عام آن نزد همه ماست. طی یک دقیقه در مفهوم عام آن شاید نتوان کار زیادی انجام داد، ولی در اینترنت ظرف همین شصت ثانیه، اتفاقاتی رخ می دهد که تصور آن در خیال بسیاری از ما نمی گنجد.

از همین روی است که اینفوگرافی ارائه شده از سوی مؤسسه مشاوره ای Excelacom در نوع خود جالب توجه است. اینفوگرافی که نشان می دهد، بزرگ ترین برندهای امروز دنیای تکنولوژی طی ۶۰ ثانیه در اینترنت چه چیزی به دست می آورند.

بگذارید نگاهی به برخی از مهم ترین نکته های این اینفوگرافی داشته باشیم؛

۵۱ هزار دانلود از فروشگاه نرم افزار اپل: جای تعجب نیست که تقریبا در هر ثانیه، ۱۰۰۰ دانلود نرم افزار از فروشگاه اپل صورت بگیرد. به سختی می توان متوجه این نکته بود اما این یک واقعیت است. با توجه به آنکه فروش آیفون و آیپد در سراسر جهان، یکی از مهم ترین منابع درآمدی شرکت اپل است، می توان تصور ۱۰۰۰ دانلود اپلیکیشن در ثانیه برای فروشگاه اپل را داشت.

۱۵۰ میلیون ارسال ایمیل: شاید به همین دلیل است که Inbox هیچ یک از کاربران اینترنت هیچ گاه خالی نیست. قطعا از میان ۲۵۰ هزار ایمیلی که در هر ثانیه به اطراف و اکناف جهان مخابره و ارسال می شود، شما هم سهمی خواهید داشت و تنها بحث بر سر این است که ایمیل مربوط به شما در کدام یک از بیش از ۸۶ هزار ثانیه شبانه روز ارسال خواهد شد.

۲.۴ میلیون جستجو در گوگل: این نکته نیز جای تعجب چندانی ندارد. گوگل اکنون برای سال های متمادی است که نام خود را به عنوان پادشاه موتورهای جستجو ثبت کرده و علیرغم هشدارهای بسیار در مورد استفاده این موتور از اطلاعات کاربران برای تبلیغات سهم گوگل از بازار جستجوی اینترنتی مدام در حال توسعه است.

بیش از ۷۰۱ هزار ورود به حساب های فیس بوک: بزرگ ترین شبکه اجتماعی نیز البته در این اینفوگرافی توجه بسیاری را به خود جلب می کند. به شکل متوسط گویا در هر ثانیه حدود ۱۲ هزار تن وارد فیس بوک می شوند تا همه آن ها که معتقد به افول این شبکه اجتماعی هستند، کمی به فکر فرو روند!

اکنون می توانید محاسبه کنید، از زمانی که شروع به خواندن این مطلب کرده اید، چه اتفاقاتی در اینترنت رخ داده است!


منبع: ایتنا