تبیان، دستیار زندگی
تعطیلات آخر هفته در پیش است و مثل همیشه کارهایی برای آخر هفته از ذهن مان می گذرد. استفاده بهینه از تعطیلات و گذراندن مفید از آن می تواند فشار و استرس روزهای کاری و شلوغ قبل و بعد از آنرا کاهش دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آدم های موفق آخر هفته چه کارهایی می کنند؟

پیشنهادهایی برای یک روز شاد

تعطیلات آخر هفته در پیش است و مثل همیشه کارهایی برای آخر هفته از ذهن مان می گذرد. استفاده بهینه از تعطیلات و گذراندن مفید از آن می تواند  فشار و استرس روزهای کاری و شلوغ قبل و بعد از آنرا کاهش دهد.

فرآوری: ه. منفرد - بخش خانواده ایرانی تبیان
خانواده موفق

گاهی آخر هفته ها آن طور که انتظار داریم پیش نمی روند. در حالی که قرار است روزهای مفرحی باشند و خستگی طول هفته را از تن مان به در کنند، گاهی تبدیل به روزهایی کسل کننده می شوند که فقط وقتمان را تلف می کنند. برای گذراندن بهتر تعطیلات آخر هفته با هم چند راهکار ساده را مرور می کنیم.

از قبل برنامه ریزی کنید

اولین گام این است چند فعالیت پیشنهادی از قبل برای خودتان در برنامه نوشته باشید. فکر کردن به اینکه آخر هفته چه کار کنیم درست در روز تعطیل، باعث می شود سخت به نتیجه برسید و در نهایت آخر هفته تان در خانه یا در حال پرسه زنی در اینترنت بگذرد. برنامه ریزی باعث می شود بازده بیشتری داشته باشید و اگر این کار را بکنید از اول هفته تا آخر هفته خیالتان راحت می شود.

صبح روز تعطیل نخوابید

استراحت بعد از ظهر برای روز تعطیل بسیار لذت بخش است. اگر روزهای دیگر شانس این را ندارید که بعد از ظهر چرت بزنید، روز تعطیل را از دست ندهید. به خصوص اگر صبح زود بیدار شده اید!

صبح روزهای تعطیل معمولا زمان هدر رفته به حساب می آید و به خواب می گذرد. اگر هم خیلی زود بیدار شوید، ممکن است بقیه اعضای خانواده را از خواب بیندازید! بیرون رفتن برای دویدن یا پیاده روی می تواند هم صبح شما را بسازد هم برای بقیه مزاحمتی ایجاد نکند.

کارهای تفننی انجام دهید

آخر هفته باید از روزهای دیگر متفاوت باشد. کارهای زیادی هست که در هفته فرصت انجام آنها را ندارید ولی می توانند آخر هفته خوبی برایتان بسازند. فعالیت هایی که بدن و ذهن تان را  از استرس و مشغولیت های همیشگی طول هفته دور کند.

از خواب بعد ازظهر لذت ببرید

استراحت بعد از ظهر برای روز تعطیل بسیار لذت بخش است. اگر روزهای دیگر شانس این را ندارید که بعد از ظهر چرت بزنید، روز تعطیل را از دست ندهید. به خصوص اگر صبح زود بیدار شده اید!

وظایف را فشرده کنید

شاید فکر می کنید پس کی قرار است به کارهای عقب افتاده برسید؟ در روز تعطیل می توانید زمانی را هم برای انجام کارهای باقی مانده هفته در نظر بگیرید. اما سعی کنید این زمان کوتاه باشد و کل روزتان را نگیرد.

تکنولوژی را فراموش کنید

آخر هفته خانواده تان را تشویق کنید تا گوشی های موبایل و تبلت هایشان را کنار بگذارند تا کمی دور هم باشید.

ورزش کنید

همه باید ورزش کنند و اگر نمی توانید 4 یا 5 روز در هفته ورزش کنید، باید در تعطیلات آخر هفته این کار را بکنید تا جبران روزهای دیگر بشود. این فرصت بهترین زمان برای باز شدن ذهن و خلق ایده های نو است.

کارهای داوطلبانه انجام دهید

آخر هفته خانواده تان را تشویق کنید تا گوشی های موبایل و تب لت هایشان را کنار بگذارند تا کمی دور هم باشید

کارهای داوطلبانه از جمله کارهای خیریه می توانند بین کار و زندگی شما تعادل ایجاد کنند و نیازهای معنوی شما را برطرف کنند. افراد موفق بسیاری در کارهای نیکوکارانه شرکت می کنند.

کارهای روزمره را بی خیال شوید

هر آخر هفته یکسری کارها هست که همیشه باید انجام شود، ولی شما دوست دارید که این کارها کمترین وقت ممکن را از شما بگیرند. یک سری از کارهای مهم را انجام دهید و بقیه را کنار بگذارید و به ذهنتان استراحت دهید.

شادیهای تان را ترسیم کنید

افرادی که واقعاً موفق هستند در آخر هفته وقت جور می کنند تا بر روی آنچه دارند و خوشحالی ها و دستاوردهایشان بیندیشند. آخر هفته ها فرصت خوبی برای تعمق و فکر کردن به مسائل بزرگتر هستند.

باغبانی و کارهای دستی انجام دهید

این کارها برای افرادی خوب است که در کل هفته در یک اداره حبس شده اند. فقط برای تفریح هم که شده، افراد موفق از خلق باغچه های زیبا رضایت فراوانی می گیرند.

خودتان را شارژ کنید

ما در دنیایی پر از رقابت زندگی می کنیم. بهترین عملکرد مستلزم مدیریت زمان و پر کردن باتری های خود است.افراد موفق همین کار را می کنند تا بتوانند به موفقیت های بیشتری دست یابند.
افراد موفق از این فرصت برای افزایش دادن نرخ شادی شان استفاده کنند. مطالعات نشان می دهد، سپری کردن اوقات پایانی هفته با خوابیدن یا انجام کارهای معمول هفتگی، تنها میزان استرس را افزایش داده و از خستگی ها و فرسودگی های انباشته شده در طول یک هفته نمی کاهد.


منابع:
برترین ها،ایران،خبرگزاری برنا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.