تبیان، دستیار زندگی
بهترین شیوه در ارتقای فرهنگ رانندگی استفاده از ظرفیت مردمی و آموزش مردم به مردم است و به نظر می رسد که کمپین بین خطوط نیز همین رویه را در پیش گرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برچسب یک کمپین اجتماعی روی خودروهای پلیس

بهترین شیوه در ارتقای فرهنگ رانندگی استفاده از ظرفیت مردمی و آموزش مردم به مردم است و به نظر می رسد که کمپین بین خطوط نیز همین رویه را در پیش گرفته است.

بخش اجتماعی تبیان
فرهنگ

سردار سید تیمور حسینی در حاشیه دیدار با طراح کمپین "#بین_خطوط " که در محل پلیس راهور پایتخت صورت گرفت، گفت: بهترین شیوه در ارتقای فرهنگ رانندگی استفاده از ظرفیت مردمی و آموزش مردم به مردم است و به نظر می رسد که کمپین بین خطوط نیز همین رویه را در پیش گرفته است.
 
وی بااشاره به اقدامات پلیس راهور در راستای فرهنگ سازی برای رانندگی بین خطوط، گفت: از ابتدای سال 93 پلیس راهنمایی و رانندگی طرحی به نام "ایست به احترام زندگی " را کلید زد و در این طرح دو هدف عمده داشتیم، یکی توقف پشت خط ایست و دیگری حرکت بین خطوط که مدتی بعد شهرداری نیز طرح "خط سفید" را راه اندازی کرد که موضوعی مشابه داشت.
 
وی با بیان اینکه در این مدت اقدامات خوبی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین شهرداری برای ارتقاء فرهنگ رانندگی بین خطوط و توقف پشت خط ایست در تقاطع ها انجام شد، گفت: البته همچنان نیز فعالیت پلیس در این زمینه ادامه دارد.
 
حسینی با اشاره به فعالیت کمپین خط اظهار کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر قابلیت شبکه های اجتماعی نیز به کمک ما آمده و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد که به عنوان مثال همین کمپین خط که با شعار "من بین خطوط می رانم " فعالیت می کند از جمله آنهاست.
 
وضعیت رانندگی بین خطوط بهتر شده است
 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این که با اقدامات انجام شده وضعیت رانندگی تهرانی ها در بین خطوط بهتر شده است، خاطرنشان کرد: اقداماتی نظیر همین کمپین نیز سبب شده تا حساسیت رانندگان برای رانندگی بین خطوط افزایش یابد و این نشان می دهد که مشارکت های اجتماعی و ظرفیت های مردمی چه تاثیر زیادی در فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ ترافیکی مردم دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه پلیس راهور از چنین ظرفیت هایی استقبال و استفاده می کند، به خبرنگار انتظامی ایسنا گفت: ما انتظار داریم که رانندگان بین خطوط رانندگی کنند و البته این موضوع نیازمند این است که هر از چند گاهی به مردم یادآوری شده و اتفاقا بهترین شیوه نیز توصیه رانندگی بین خطوط از سوی مردم به خود مردم است و به نظر می رسد که کمپین خط نیز همین رویه را در پیش گرفته است.
 
حسینی از پیوستن پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به کمپین خط خبر داد و گفت: برچسب هایی را که شعار من #بین_خطوط می رانم بر روی آن چاپ شده به خودروهای پلیس نیز نصب خواهیم کرد چرا که خودروهای پلیس نیز همواره بین خطوط رانندگی می کنند اما نباید برای استفاده از این برچسب زور و تحکم وجود داشته باشد.
 
وی با بیان این که شعار ایست به احترام زندگی با هدف احترام به شان و جایگاه انسان انتخاب شد، خاطرنشان کرد: از این رو معتقدیم که در مورد استفاده از این برچسب ها نیز نباید هیچ جنبه تحکمی و اجبار وجود داشته باشد و شهروندانی که بین خطوط رانندگی می کنند باید چنین برچسب هایی را داوطلبانه روی خودرو خود نصب کنند چرا که اگر فردی این برچسب را روی خودرو یش نصب کرده و خود حاضر به رانندگی بین خطوط نباشد طرح جذابیت و تاثیرگذاری خود را از دست می دهد.
 
دیدار طراح کمپین با سردار حسینی با درخواست ایسنا
 
وی ادامه داد: پلیس راهور با حمایت داوطلبانه از این کمپین از دیگر شهروندان نیز می خواهد که با رانندگی بین خطوط به چنین کمپین هایی بپیوندد.
 
رییس پلیس راهور تهران بزرگ، درباره این که در حال حاضر چند درصد از خودروها بین خطوط رانندگی می کنند، گفت: هنگام حرکت در مسیر و در شرایطی که خودروها در حال حرکت باشند می توانند گفت که بیش از 90 درصد از خودروها در بزرگراه ها بین خطوط حرکت می کنند اما با سنگین شدن ترافیک متاسفانه اوضاع کمی تغییر کرده و برخی از خودروها بین خطوط حرکت نمی کنند که در این زمینه باید اقداماتی انجام بگیرد.
 
حسینی با بیان اینکه عدم حرکت بین خطوط 40 هزار تومان جریمه دارد گفت: دوربین های ثبت تخلف عدم حرکت بین خطوط نیز در بزرگراه ها پایتخت فعال بوده و اقدام به جریمه متخلفان خواهند کرد.
 
سیاوش کشمیری، از اعضای اصلی کمپین رانندگی بین خطوط که در این با رییس پلیس راهنمایی و رانندگی حضور داشت، به ارائه گزارشی از این کمپین پرداخت و گفت: کمپین خط که با شعار "من#بین_خطوط می رانم" فعالیت خود را آغاز کرده کاملا خودجوش و مردمی بوده و تا کنون بیش از 10 هزار برچسب با این شعار در سراسر کشور به چاپ رسیده است.
 
وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت این برچسب ها می توانند از طریق کانال تلگرام این برچسب ها را دریافت و خودشان چاپ کنند، گفت: همچنین با برخی از شعبات شهر کتاب و ناشران نیز صحبت کرده ایم که این برجسب ها را در اختیار مردم قرار دهد.

 کمپین خط در توئیتر،اینستاگرام و تلگرام با شناسه کاربری khatcampaign@ فعالیت می کند.


منبع: فرهنگ نیوز
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .