تبیان، دستیار زندگی
استقلال توانست با سه گل فولاد را شکست دهد تا مرهمی بر زخم شکست برابر پرسپولیس رقیب سنتی خود گذارد اما به نظر می رسد هواداران خشمگین این تیم حاضر نیستند مسببان آن باخت را ببخشند. بعد از اتفاقات تمرین این تیم و حمله به فرزاد مجیدی، مدیرعامل مو سفید باشگاه ه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشارزاده از چشم آبی ها افتاد

استقلال توانست با سه گل فولاد را شکست دهد تا مرهمی بر زخم شکست برابر پرسپولیس رقیب سنتی خود گذارد اما به نظر می رسد هواداران خشمگین این تیم حاضر نیستند مسببان آن باخت را ببخشند. بعد از اتفاقات تمرین این تیم و حمله به فرزاد مجیدی، مدیرعامل مو سفید باشگاه هم با شعار «حیا کن، رها کن» مواجه شد. اتفاقی که در روز برد بسیار عجیب به نظر می رسید.

بخش ورزشی تبیان
افشار زاده

افشارزاده بعد از بازی دست به قلم شد و متنی احساسی را منتشر کرد و خدماتش از جمله حل پرونده بازیکن خارجی این تیم در فیفا را یادآور شد. اتفاقی که مربوط به دوره مدیران قبل از او هم بوده است و به این ترتیب سعی کرد تا بار دیگر دل هواداران را به دست آورد. در بخشی از این بیانیه آمده: «لطف خدای بزرگ باز هم شامل ما شد تا مرهمی روی زخم های ما از شکست هفته پیش گذاشته شود. شکستی که سزاوار آن نبودیم. هنوز هم دو صحنه ای که در لحظات سرنوشت ساز بازی، منجر به خطای پنالتی شد اما داور چشم هایش را روی آنها بست، در ذهنم تداعی می شود، بارها و بارها و چیزی جز افسوس و اندوه برایم نمی َگذارد. هیچ وقت اهل توجیه نبودم. چه زمانی که بردیم، چه وقتی که شکست خوردیم پای همه چیز ایستادیم اما به یقین اگر یکی از دو پنالتی ما گرفته می شد، چه بسا نتیجه دربی هشتاد و دوم به کلی دگرگون می شد اما نشد، ندیدند، نخواستند ببینند یا... هرچه بود تمام شد و رفت. وقتی سالیان سال در ورزش حضور داشته باشی، وقتی بند بند وجودت، همه تار و پودت با ورزش عجین شده باشد، خوب می دانی راه و رسم روزگار همین است.
 روزی می بری و روز دیگر بازنده ای، هرچند سزاوار شکست نباشی اما باید مردانه قبول کنی و پای شکست بایستی. همه تبعاتش را به جان بخری اما پس از پیروزی، خودت را در یک بازی دیگر می بینی! یک بازی ناجوانمردانه که با تو آغاز می َکنند. شعارها، حرف ها، انتقادها، فریادها... همه و همه تو را نشانه رفته اند. دشنه و دشنام! خنجری که قلبت را هدف گرفته است. کمی درنگ می کنی. نه! تو سزاوار این شعارها نیستی و خدایی که آن بالاست دید که هرآنچه داشتی در طبق اخلاص برای نام بزرگ استقلال گذاشتی. حتی زمانی که فیفا هم مصمم به کسر امتیاز از استقلال بود، با همه وجود ایستادی تا تیم و هوادارانش آسوده خاطر باشند، حتی اگر لازم باشد پول بازیکنی را که از گذشته، از زمانی که در استقلال نبودی دوستان پیشین روی دست تو و تیمت گذاشتند، خودت بدهی!» دیگرانی هم بوده اند در بدنه باشگاه که شعارهای اخیر را خارج از انصاف ارزیابی کردند، از جمله منصور پورحیدری که بعد از ناصرحجازی مهم ترین پیشکسوت باشگاه محسوب می شود. او دیروز به خبرگزاری فارس گفت: «واقعا او زحمت کشید و در این مدت کلی پول جور کرد تا از استقلال امتیاز کسر نشود.
هواداران هم حق دارند هم باید یکسری مسائل را رعایت کنند. به شخصه با چشمان خودم دیدم که افشارزاده خیلی زحمت کشید و نباید با او این گونه برخورد شود. شنیدم که اتفاقاتی افتاده ولی باید قبول کرد که تیم ما امسال کمی جوان شده و فراز و نشیب هم وجود داشته اما نباید این رفتارها انجام شود. من باز هم تاکید می کنم استقلال روزهای بدی هم داشت ولی 24 هفته صدرنشین بود و حداقل اگر قهرمان نشود می تواند سهمیه بگیرد ولی این گونه کارها پیش نمی رود ضمن اینکه استقلال فینالیست جام حذفی هم هست. من به هواداران حق می دهم که از شکست استقلال مقابل پرسپولیس عصبانی باشند چون آنها هم تیم شان را دوست دارند و می خواهند استقلال قهرمان شود ولی مسائل روی سکوها زیاد به باشگاه کمکی نخواهد کرد.»
معینی، عضو هیات مدیره استقلال هم درخصوص شعارهایی که علیه افشارزاده از سوی هواداران داده شد، آن را کمال بی انصافی دانست: «این نهایت بی انصافی است. آن تماشاگران کم تعدادی که این کار را انجام دادند هوادار واقعی نیستند. بازی خوب جوابش این نیست. مدیری که سه میلیارد بدهی را می دهد حقش این نیست و من از افشارزاده حمایت می کنم به دلیل اینکه او وقتش را برای موفقیت استقلال گذاشت.»


منبع : گل