تبیان، دستیار زندگی
معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران گفت: برون سپاری کاملاً در شرکت ملی گاز ایران کلید خورده است، کمیته هایی که باید این برون سپاری را اجرایی کنند، ایجاد شده و در مجتمع پارس جنوبی مواردی برای برون سپاری تعریف شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران رتبه سوم تولید گاز در دنیا

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران گفت: برون سپاری کاملاً در شرکت ملی گاز ایران کلید خورده است، کمیته هایی که باید این برون سپاری را اجرایی کنند، ایجاد شده و در مجتمع پارس جنوبی مواردی برای برون سپاری تعریف شده است.

بخش اقتصاد تبیان

گاز

عبدالحسین ثمری در سرخس درباره برون سپاری در شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: با توجه به سیاست های کل نظام و اصل 44 قانون اساسی تصمیم گرفتیم تا فعالیت هایی که در بخش های مختلف شرکت ملی گاز است به ویژه بخش های عملیاتی را برون سپاری کنیم.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: 70 درصد از سبد انرژی را گاز در برمی گیرد و با توجه به حساسیت هایی که در واحدهای صنعت نفت است یقیناً مصلحت ما نیست که گاز کشور را که در واقع حیات کشور است، به دست بخش خصوصی بسپاریم و حاکمیت در آن دخالتی نداشته باشد اما از آن طرف هم اصل 44 مطرح است لذا ما این تدبیر را به کار بردیم که فعالیت هایی که در بخش های مختلف شرکت ملی گاز است مانند تامین آب صنعتی پالایشگاه ها، تولید بخار پالایشگاه ها و واحدهای جانبی که حساسیت های اثرگذار زیادی را در بخش گاز کشور ندارند را برون سپاری کنیم تا سازمان های ما خلوت شوند و بخش خصوصی نیز با صنعت گاز آشنا شود.

ثمری عنوان کرد: برون سپاری یک اصل است که در سال های قبل هم در وزارت نفت بوده اما اجرایی نشده و ما این را در دستور کار قرار دادیم و به عنوان مثال اکنون در عسلویه که فازهای جدید به تولید می رسد، برون سپاری نیز در حال اجرا است.

وی افزود: برون سپاری کاملاً در شرکت ملی گاز ایران کلید خورده است، کمیته هایی که باید این برون سپاری را اجرایی کنند، ایجاد شده و در مجتمع پارس جنوبی مواردی برای برون سپاری تعریف شده است.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران درباره برون سپاری به شرکت های خصوصی داخلی و خارجی گفت: برون سپاری برای شرکت های داخلی است اما ممکن است شرکت های داخلی با شرکت های خارجی همکاری داشته باشند که این از نظر ما ایرادی ندارد.

ثمری درباره بومی سازی صنعت گاز کشور و توجه به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در گازرسانی همه چیز بومی شده و هیچ دانش و تکنیک خارجی ندارد، ما به وسیله اقلامی که در داخل کشور تولید می شود و همچنین شرکت هایی که در داخل کشور فعالیت دارند به صورت صد در صد بومی، گازرسانی را انجام می دهیم.

وی اذعان کرد: رویکرد گازرسانی و اثرات توسعه گازی همان اقتصاد مقاومتی است و گاز را جانشین فرآورده می کنیم و فرآورده ای که با ارزش افزوده به دست می آوریم به معنای اقتصاد مقاومتی است.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در منابع گاز در سطح جهان رتبه اول را دارد، اظهار کرد: کشور ما در تولید گاز رتبه سوم را در سطح جهان دارد.منبع:  تابناک

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .