تبیان، دستیار زندگی
قرآن را در زندگی نهادینه کنیم/ریشه مشکلات درارتباط نداشتن با قرآن است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرآن را در زندگی نهادینه کنیم/ریشه مشکلات درارتباط نداشتن با قرآن است

قرآن

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری شبستان از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی همدان، حجت‌الاسلام جواد حیدری راد، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان همدان اظهار داشت: مردم می توانند هر روز یک آیه از قرآن را بخوانند و معنی آیه را نیز مطالعه کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان همدان اضافه کرد: مردم ایران اسلامی می توانند دست کم روزی یک آیه از قرآن را تلاوت کنند و در این راستا مخاطبان می ‌توانند از تمام قرآن‌هایی که ترجمه فارسی دارند استفاده کنند.

حجت‌الاسلام حیدری راد ، بیان داشت: مردم می توانند از این طریق ارتباطی مداوم و همه ‌روزه اما اندک با قرآن داشته باشند.

وی با تأکید بر اثرگذاری مطالعه و تلاوت حتی یک آیه از قرآن در زندگی افراد، ابراز داشت: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که در زندگی خود با قرآن ارتباط نداریم.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان همدان با بیان اینکه خداوند بزرگ، انسان‌ها را لایق دانسته است که به اندازه این کتاب آسمانی با آنها سخن بگوید، اذعان داشت: در این حوزه، بزرگترین مشکل اعتقادی و رفتاری ما انسان‌ها این است که با قرآن مرتبط نیستیم.

حجت‌الاسلام حیدری راد با اشاره به اینکه مطالعه یک آیه از قرآن کریم در روز، می ‌تواند روزنه ‌ای را باز و ارتباط ساده ‌ای را برقرار کند که افراد بتوانند در حد خواندن ساده آیات و درک اولیه معنای آنها با قرآن انس بگیرند، گفت: این اقدام به طور مستقیم، چراغ‌های هدایت بسیاری را به روی ما روشن خواهد کرد و از سوی دیگر سئوالات بسیاری برای ما مطرح می ‌شود که اگر به دنبال پاسخ آنها برویم، سبب می‌ شود به درک و فهم بهتری از اسلام، قرآن و مسیر هدایت دست یابیم.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .