تبیان، دستیار زندگی
پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود و دایرشدن کمیسیون های تخصصی مجلس حکم غیرقانونی آمریکایی ها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح و بررسی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران

پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود و دایرشدن کمیسیون های تخصصی مجلس حکم غیرقانونی آمریکایی ها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح  و بررسی می شود.

بخش سیاست تبیان

اموال ایران

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به حکم دادگاه عالی آمریکا مبنی بر پرداخت 2 میلیارد دلار غرامت به خانواده های آمریکاییان کشته شده در حملات سال 1983 از دارایی های بلوکه شده ایران، اظهار داشت: حکم برداشت غیرقانونی از دارایی ها، سرقت از منابع بلوکه شده ایران است.

وی با بیان اینکه حکم صادره خلاف روح حاکم بر برجام است، ادامه داد: انتظار ما این بود پس از اجرایی شدن برجام دارایی های بلوکه شده کشورمان آزاد شود نه اینکه به سرقت برود.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: این اقدام آمریکایی ها باید از سوی تیم هیات اجرایی برجام، مسئولان وزارت امورخارجه و بانک مرکزی در مراجع قضایی بین المللی پیگیری شود.

جوکار با تاکید براینکه مسئولان باید در مراجع قضایی بین المللی پیگیر حقوق ملت ایران باشند، افزود: آمریکایی ها با یک ادعای دروغین دیگر مبنی بر دست داشتن ایران در حملات سال 1983 سعی دارند از اموال بلوکه ایران برداشت کنند که این سرقت، چپاول و غارت دارایی های مردم ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این اقدام آمریکایی ها قطعا در کمیسیون مطرح می شود، گفت: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود و دایرشدن کمیسیون های تخصصی مجلس حکم غیرقانونی آمریکایی ها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح و بررسی می شود.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .