تبیان، دستیار زندگی
اولین بسته پیشنهادی خرید کتاب از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه کتاب چی بخریم؟

بسته پیشنهادی خرید کتاب از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران.(١)

بخش کتاب وکتاب خوانی تبیان
کتاب

با توجه به در پیش بودن ایام برگزاری بیست ونهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران «بسته پیشنهادی کتاب ها معرفی می شود: با عناوین «رسم دلبری»، «درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی»، «سالار»، «از نفرین زمین (بازخوانی جلال آل احمد بر اساس آثارش)»، « شوالیه اُناث (پشت پرده فمنیسم، نوبل و شیرین عبادی)»، «کتاب زندگی ( شهید مهدی رجب بیگی)» و « آن زن که در طوفان می دوید».

رسم دلبری

رمان «آن زن که در طوفان می دوید» نوشته سیمین وهاب  زاده مرتضوی شامل 260 صفحه و شمارگان 2000 جلد در تابستان 1389 به چاپ رسیده است. این اثر رمانی است بر اساس واقعیت های تاریخ معاصر ایران که با نثر پرکشش و خلاق نویسنده به زینت طبع آراسته شده است

کتاب رمان «رسم دلبری» به قلم محمدمهدی زیدآبادی نژاد و علی افاضاتی با 524 صفحه و شمارگان 2000جلد در سال 1392 منتشر شده است.
رمان رسم دلبری با بیان داستانی جذاب وقایع رخ داده در بخشی از این سرزمین پهناور و سیرتحولات و اتفاقات پیشامده برای قهرمان داستان را طوری به تصویر می کشد که در انتقال راحت و جذاب حوادث انقلاب اسلامی به نسل کنونی و آینده تأثیرگذار خواهد بود. نویسنده تلاش کرده تا زندگی واقعی یکی از مبارزان و انقلابیون را که به نام مستعار «سعید توفیق» معرفی شده است، از ابتدای ورودش به جرگه انقلابیون و مبارزاتش با رژیم پهلوی و در نهایت شرکت او در جنگ تحمیلی، اسارت و آزادی وی، روایت کند.

درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

کتاب «درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی» نوشته فریدون اکبری شِلدره ای در سال 1382 با 268 صفحه و  شمارگان 2500 جلد به چاپ رسیده است.
در این اثر تلاش شده است تا ضمن بررسی تاریخی سیر ادبیات داستانی در ایران، درباره ی تاثیر انقلاب بر ادبیات داستانی و بازگویی فرآیند تحول در این ادبیات پس انقلاب تحقیق شود. کتاب شامل پنج بخش است که هر بخش به تفکیک، وضعیت ادبیات داستانی در برهه ای از تاریخ را نشان می¬ دهد. بخش اول به رویکرد تحلیلی بر ادبیات داستانی تا سال 1300 شمسی و بخش دوم دوره های تاریخی ادبیات داستانی معاصر تا سال 1357 را بررسی می کند. با ظهور انقلاب اسلامی ادبیات داستانی نیز تولدی دوباره می یابد که این تحول در بخش سوم و تحولات آن در دهه نخست پس از انقلاب در بخش چهارم بررسی می شوند. در بخش آخر نویسنده نگاهی به ادبیات داستانی در دهه دوم انقلاب اسلامی داشته است.

کتاب

سالار

چاپ چهارم کتاب رمان «سالار» توسط محمد علی گودینی با 200 صفحه و شمارگان 3000 جلد در سال 1393 منتشرشده است. رمان سالار روایتگر داستان پایمردی ها و استقامت ها در درون شکنجه گاه های حکومت پهلوی است که به زیبایی تمام به تصویر کشیده شده است.

از نفرین زمین

کتاب «از نفرین زمین» با 328 صفحه و شمارگان 2000 جلد در زمستان 1386 چاپ شده است. مجتبی حبیبی این کتاب را به تحریر درآورده است.
این اثر تلاشی است برای بازخوانی مجدد جلال، نه آن سان که دیگران گفته و شنیده اند؛ بلکه آن سان که او گفته است. این کتاب در چهار بخش آثار جلال را موشکافی می کند و با او همراه می شود تا آخرین برگ های یک داستان که هرچند به مرگ مشکوک نویسنده ناتمام می ماند، ولی می توان صفحه سفید مانده آن را خواند و از روی آن استنساخ کرد.

کتاب

شوالیه اُناث

«شوالیه اُناث» نوشته سید حسین علوی آزاد با 320 صفحه و شمارگان 3000 جلد در سال 1390 به بازار عرضه شده است.
مسئله فمنیسم و موج بی سابقه تهاجم فمنیست  ها به اسلام و انقلاب، همواره یکی از اصلی ترین محورهای طراحی کلان غرب، در راستای جنگ نرم عقیدتی علیه انقلاب اسلامی بوده است. این اثر پرونده زنی است که تمام عمر خود را وقف خیانت به مردمش کرده است. از نوکری برای اشرف و جانبازی برای محمدرضا پهلوی گرفته تا سینه چاکی برای همجنس بازان و ... .
بدون تردید شوالیه اُناث می تواند کمک شایانی به درک حقیقت جایزه نوبل و شخصیتی چون شیرین عبادی که همواره تحت حمایت جنایتکاران جهانی قرار داشته معرفی کند. خصوصا برای امت اسلامی که او را به عنوان «تنها زن مسلمان برنده جایزه نوبل » بر دامان خود می بیند.

کتاب زندگی ( شهید مهدی رجب بیگی)

چاپ دوم رمان «کتاب زندگی» در 228 صفحه و شمارگان1500 جلد  در سال 1394 به قلم اصغر استاد حسن معمار به چاپ رسیده است.
در مقدمه کتاب آمده است که دفاع مقدس خوان  گسترده ای است که از آن، از دهقان و کارگر گرفته تا کارخانه دار و وکیل و پزشک و دانشجو و سرباز، بی سواد یا باسواد به نحوی متنعم شدند. از سرآمدان دانشجویان عرصه جهاد و شهادت، بی شک شهید بزرگوار مهدی رجب بیگی است.این اثر سعی کرده است تا با بیانی شیوا و ساده در قالب رمان بتواند برای جوانان و نوجوانان قالبی جذاب و دارای ظرفیتی بالا باشد.

آن زن که در طوفان می دوید

رمان «آن زن که در طوفان می دوید» نوشته سیمین وهاب  زاده مرتضوی شامل 260 صفحه و شمارگان 2000 جلد در تابستان 1389 به چاپ رسیده است. این اثر رمانی است بر اساس واقعیت های تاریخ معاصر ایران که با نثر پرکشش و خلاق نویسنده به زینت طبع آراسته شده است. این کتاب سخن از روح بزرگی دارد که در کالبدی کوچک جای گرفته است. دخترکی تنها و سرگردان که بیرحمانه رها شده است. روح بزرگ و آسمانی او نمی گذارد بیغوله ها او را ببلعد و در سخت ترین شرایط روی پاهای کوچکش می ایستد و تکیه اش فقط به خدایی است که یقین دارد زیر چتر اوست. شهادت همسرش در گرماگرم انقلاب شهادت پسرش در جنگ تحمیلی و هجوم بی حساب درد و داغ ها نه تنها ذره ای از استواری اش نکاست، بلکه از او دژی مستحکم ساخت که یأس و نومیدی هرگز در آن راه نیافت.


* برای آشنایی با کتاب های دیگر، با بسته های پیشنهادی کتاب تا پایان بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب با ما همراه باشید. 
منبع: تسنیم