تبیان، دستیار زندگی
برانکو امسال با پرسپولیس نتایج خوبی به دست آورده و توانسته این تیم را با ارائه نمایش های زیبا و خوشایند در کورس قهرمانی قرار بدهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برانکو در پرسپولیس می ماند؛ تمام!

برانکو امسال با پرسپولیس نتایج خوبی به دست آورده و توانسته این تیم را با ارائه نمایش های زیبا و خوشایند در کورس قهرمانی قرار بدهد.

بخش ورزشی تبیان
برانکو

همین مساله باعث شده شایعاتی در مورد احتمال حضور ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی ایران و جایگزینی او با کارلوس کی روش منتشر شود. کی روش در طول 5سال گذشته روابط پرفراز و نشیبی با مدیران فوتبال ایران داشته و بارها تا آستانه کناره گیری از این سمت پیش رفته است. او آخرین بار در روزهای پایانی سال94 تهدید به کناره گیری از تیم ملی کرد و این بار حتی استعفای کتبی اش را هم نوشت و تقدیم کرد.
همزمانی این مساله با عملکرد خوب برانکو در پرسپولیس باعث شده این شایعه به وجود بیاید که به زودی با وداع کارلوس، ایوانکوویچ جای او را روی نیمکت تیم ایران خواهد گرفت. به ویژه از آن جهت که برانکو پیش از این هم سابقه هدایت تیم ملی را داشته، ایجاد چنین شایعاتی دور از ذهن نبوده است. با این اوصاف بعید به نظر می رسد برانکو راهش را از پرسپولیس جدا کند و به جای مرد پرتغالی، یک بار دیگر هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

برانکو را می خواهیم

شدت شایعات مربوط به حضور قریب الوقوع برانکو در تیم ملی طوری بوده که سرپرست باشگاه پرسپولیس را هم به واکنش وا بدارد. علی اکبر طاهری صبح روز جمعه میهمان برنامه ورزش و مردم بود و در مورد این مساله هم حرف زد. او ابتدا از چگونگی تمدید قرارداد برانکو سخن می گوید: «نگاه بلند داشتن، همیشه به باشگاه کمک می کند. ما باید با این مربی همه چیز را تمام کنیم که سال آینده همین موقع از گروه مان در آسیا بالا رفته باشیم و اگر بالا رفتیم، نمی توانیم با یک مربی دیگر و با یک تفکر دیگر مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر بگذاریم. برانکو مربی خوبی است و می خواستیم زودتر قرارداد او را تمدید کنیم، اما نمی توانستیم در شرایط حادی که وجود داشت و تیم در بالای جدول نبود این کار را انجام دهیم. بعد از آن هم که تیم به عمان رفت و برگشت، با برانکو صحبت کردیم و در شرایط به توافق رسیدیم که قرارداد امضا شد.»
او سپس تاکید می کند ایوانکوویچ راهی تیم ملی نخواهد شد: «برانکو را برای پرسپولیس و برنامه های خودمان خواسته ایم و برای دو سال آینده برنامه ریزی کرده ایم.» بنابراین سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح می کند که تمدید دو ساله قرارداد برانکو کاملا جنبه عملیاتی و اجرایی دارد و او از این تیم جدا نخواهد شد.

با کدام منطق؟

حمایت از حضور برانکو در تیم ملی، یک رویکرد عجیب است که تحت هیچ شرایطی نمی تواند مبنای منطقی داشته باشد. در اینکه برانکو مربی بزرگ و کارآمدی است تردیدی وجود ندارد، اما یادمان باشد او پیش تر کارش را در تیم ملی ما انجام داده و فوتبال ملی ایران از آن دوران «گذر» کرده است.
 فدراسیون کفاشیان در یکی از معدود رفتارهای قابل دفاعش یک مربی با استانداردهای بین المللی را روی نیمکت تیم ملی نشانده که تا به حال هم نتایج و عملکرد و نظم و دیسیپلینش خوب بوده و هم با مجموعه بازیکنان اخت شده است. در این صورت چرا باید چنین کاراکتری را حذف کرد و با بازگشت به عقب، دوباره برانکو را به جایش نشاند؛ کسی که آمدنش به تیم ملی آزمودن آزموده ها است و در عین حال می تواند آرامش سخت به دست آمده پرسپولیس را هم از بین ببرد. آیا این هر دو مربی، در جای خودشان زیبا نیستند؟


منبع: دنیای اقتصاد