تبیان، دستیار زندگی
دو مرد افغان برای قاچاق موادمخدر، یک راننده مسافرکش را در اتوبان خلیج فارس به قتل رساندند. این سوداگران مرگ با کشتن راننده پژو، خودروی وی را دزدیدند تا موادمخدر جابه جا کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قتل راننده ایرانی توسط دو قاچاقچی افغان

دو مرد افغان برای قاچاق موادمخدر، یک راننده مسافرکش را در اتوبان خلیج فارس به قتل رساندند. این سوداگران مرگ با کشتن راننده پژو، خودروی وی را دزدیدند تا موادمخدر جابه جا کنند.

بخش اجتماعی تبیان
قتل

غروب ١٠ فروردین ماه ماموران کلانتری ١٧١ حرم مطهر در جریان کشف یک جسد در اتوبان خلیج فارس نرسیده به پل دانشگاه در داخل زمین های کشاورزی قرار گرفتند.
 
وقتی ماموران کلانتری به محل رسیدند، در بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به مردی ٤٠ ساله با کت مشکی، شلوار سورمه ای و پیراهن آبی است که به علت اصابت جسم تیز به ناحیه سینه و قفسه سینه جان باخته است.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور دادرس شعبه ١٠١ دادگاه کیفری آفتاب، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
در حالی که تحقیقات برای رازگشایی این جنایت در دستور کار تیم تحقیق قرار داشت، ١١ فروردین ماه مردی به کلانتری ١٣١ شهرری رفت و ادعا کرد که دامادش به نام «غلامرضا» یک روز است که از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدانی، مشخصات «غلامرضا» به همراه تصویر وی در سیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ ثبت شد. با بررسی مشخصات فقدانی و مشخصات جسد کشف شده، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده شدند و خانواده غلامرضا نیز پس از مشاهده تصاویر جسد، وی را مورد شناسایی قرار دادند.
 
در ادامه رسیدگی به این پرونده قتل، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از بستگان غلامرضا وی را درحال سوار کردن دو نفر از افاغنه دیده است. این مرد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود ساعت ٣٠: ١٧ دهم فروردین ماه بود که از پاساژ مهدی واقع در شهرری خارج شده بودم اما ناگهان غلامرضا را دیدم که دو مسافر افغان را سوار ماشین خود کرد و به سمت خیابان ٢٤ متری به راه افتاد.
 
با ثبت مشخصات خودرو پژو ٤٠٥ سفیدرنگ متعلق به غلامرضا در سیستم پلیس، دستور توقیف خودرو به همراه دستگیری سرنشینان آن به کلیه مراکز انتظامی سطح کشور اعلام شد.
 
١٨ فروردین ماه بود که کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که خودروی مقتول توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان رفسنجان توقیف و سرنشین آن نیز به اتهام قاچاق موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده که بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی جهت انتقال متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اخذ نیابت قضایی به شهرستان رفسنجان اعزام شدند.
 
با حضور کارآگاهان در شهرستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم دستگیر شده توسط پلیس مبارزه با موادمخدر فردی افغان به نام «نورشاه» ٢٥ ساله است که در حین جابه جایی موادمخدر، در یک تعقیب و گریز توسط ماموران انتظامی شهرستان رفسنجان دستگیر شده است.
 
با انتقال «نورشاه» به اداره دهم، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان کرد که جنایت را به همراه یک افغان دیگر به نام «تازه گل» ٤٠ ساله انجام داده است.
 
نورشاه در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز جنایت به همراه تازه گل قصد سرقت یک خودروی پژو ٤٠٥ را داشتیم تا با انتقال آن به شهرستان، از آن برای جابه جایی و قاچاق موادمخدر استفاده کنیم. ابتدا یک خودروی سواری پژو ٤٠٥ را به مقصد شهرری، به صورت دربست کرایه کردیم. قصد داشتیم آن را در بین راه سرقت کنیم اما خودرو دچار نقص فنی شد و به همین علت از سرقت آن و در حقیقت قتل راننده آن منصرف شدیم و برای انجام سرقت یک خودروی ٤٠٥ دیگر به شهرری آمدیم. در مقابل پاساژ مهدی شهرری، یک خودروی ٤٠٥ سفیدرنگ را به بهانه رفتن به یک دامداری در محدوده بهشت زهرا کرایه کردیم. تازه گل مرا به عنوان چوپان گله گوسفند و نگهبان دامداری معرفی کرد. به این بهانه راننده پژو را به داخل بیابان های محدوده اتوبان خلیج فارس (محل کشف جسد) بردیم. زمانی که راننده از ما پرسید که «پس دامداری کجاست؟» ناگهان من از پشت سر به او حمله ور شدم و تازه گل نیز درحالی که در صندلی جلو نشسته بود، چندین ضربه چاقو به راننده زد و او را به قتل رساند. پس از رها کردن جسد، ماشین را به کارواش بردم و چند روز بعد، آن را برای جابه جایی موادمخدر به شهرستان رفسنجان منتقل کردم. در آنجا بود که حین جابه جایی مواد توسط ماموران دستگیر و روانه زندان شدم.
 
وقتی تازه گل به عنوان عامل اصلی جنایت شناسایی شد، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه در مخفیگاهش در باقرشهر به دام ماموران پلیس افتاد. تازه گل پس از انتقال به اداره دهم، اظهارات و اعترافات همدست خود را تایید کرد.
 
متهمان با قرار بازداشت موقت جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.


منبع: فرهنگ نیوز
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .