تبیان، دستیار زندگی
از روز کشف جنایت تا کنون خانه شان را رها کرده و به آن مراجعه ننموده اند؛ نمی خواهند در دید باشند اما ترجیح داده اند با یک خبرگزاری به گفت وگو نشسته و برخی مسائل را بیان کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مادر قاتل ستایش: به مقتول تجاوز نشده

از روز کشف جنایت تا کنون خانه شان را رها کرده و به آن مراجعه ننموده اند؛ نمی خواهند در دید باشند اما ترجیح داده اند با یک خبرگزاری به گفت وگو نشسته و برخی مسائل را بیان کنند.

بخش اجتماعی تبیان
ستایش

خبر دردناک قتل «ستایش قریشی»، دختر 6 ساله افغانستانی که دل ها و قلب های مردم ایران و افغانستان را به درد آورد، حرف و حدیث های زیادی به دنبال داشته و شبکه های اجتماعی مملو از اظهارات نسنجیده و دور از واقعیت است؛ مثل تهدید خانواده مقتول، نسبت دادن خانواده متهم به قتل به خانواده شهدا و... .

به سراغ پدر و مادر «امیرحسین پورجعفر»، متهم به قتل ستایش رفته و با ایشان گفت و گویی داشته که در ادامه می خوانید:

با دست خودم پسرم را تحویل دادم

«حبیب پور جعفر» پدر امیرحسین در رابطه با نحوه اطلاع از حادثه گفت: وقتی سر کار بودم، به من اطلاع دادند که پسرم قتلی مرتکب شده است، من نیز بلافاصله با فرزندم برای معرفی به کلانتری رفتیم، پسرم اعتراف کرد که قتل را انجام داده است من را نیز یک شب در بازداشت نگه داشتند و بعد از اینکه اطمینان پیدا کردند که من گناهی نکردم، من را آزاد کردند.

وی با بیان اینکه کارگر و از قشر ضعیف جامعه است، خاطرنشان کرد: به همراه خانواده مقتول در یک کوچه زندگی می کنیم و مقتول مثل خانواده خودم است، روز ختم نیز می خواستم در مراسم شرکت کنیم اما به دلیل اینکه جنجالی به پا نشود، در مراسم شرکت نکردیم.

پورجعفر با تأکید بر اینکه ما و خانواده آقای قریشی همسایه هستیم و هیچ مشکلی در طول سالهای گذشته با همدیگر نداشته و نداریم، افزود: به هیچ عنوان پسرم را مخفی نکردم، اینکه از سوی برخی رسانه ها آمده دروغ است، با دست خودم پسرم را تحویل دادم، حتی یک شب در بازداشتگاه بودم و بعد از اطمینان از بی گناهی من را آزاد کردند، وجداناً فکر می کنم که مقتول بچه خودم بوده است.

ایرانیان و افغانستانی ها در برابر قانون یکسانند

وی با تأکید براینکه من در اختیار قانون هستم و هرچه قانون بگوید می پذیرم، گفت: فرزند من اگر خلافی مرتکب شده است، بر اساس قانون عمل می کنیم، تفاوتی بین ما با افغانستانی ها نیست، تبعیضی بین ما وجود ندارد و من و پدر مقتول از اقشار ضعیف هستیم و هرچه قانون بگوید عمل می کنم.

پورجعفر ادعای برخی رسانه ها را مبنی بر اینکه من از خانواده شهید هستم را کذب دانست و گفت: این صحبت ها از سوی من گفته نشده است، ما با خانواده مقتول فرقی نداریم و بر اساس قانون عمل می کنیم.

وی اظهار داشت: فرزندی که خدا می دهد را خودش از ما پس می گیرد، خانواده مقتول خانواده خوبی هستند و به ما بدی نکردند، نمی دانم چرا فرزندم مرتکب این گناه شد، من شرمنده خانواده مقتول هستم، من یک کارگر ساده هستم و هیچ جایگاهی ندارم ،تحت فشار هم نیستیم و هر چه قانون بگوید عمل می کنم.

پدر مقتول همانند برادر من است

در ادامه این مصاحبه مادر امیر حسین پورجعفر با تأکید بر صحبت های همسرش گفت: شایعاتی که درباره اختلاف خانواده ما با مقتول گفته می شود درست نیست، چهار سال است همسایه هستیم و با هم به خوبی زندگی کردیم، حتی عموی ستایش زمانی که پسرم متولد شد، دسته گلی برای ما آورد ما در غم این خانواده شریک هستیم و انتظار نداشتیم که فرزند مان را این کار را کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در غم این خانواده شریک هستیم و انتظار این را نداشتیم که فرزندمان این گناه را مرتکب شود، از پدر و مادر ستایش معذرت خواهی می کنیم و اینکه ما را در غم خود شریک بدانند، در مراسم دفن ستایش هم از دور شرکت کردم.

مادر متهم به قتل ستایش با بیان اینکه پدر مقتول همانند برادر من است، گفت: وقتی پدر ستایش می خواست که ماشین خود را نزدیک منزل ما پارک کند، به او می گفتیم که مزاحمتی برای ما ندارد، شایعات در مورد ما اشتباه است هرچه قانون بگوید رضایت می دهیم.

هیچ تجاوزی به مقتول نشده است

وی با بیان اینکه بعد از اینکه شنیدم پسرم مرتکب قتل شده است،گفت: وقتی فرزندم به ما اطلاع داد که مرتکب قتل شده به حدی حالم بد بود که در بیمارستان بستری شدم و گفتم که پسرم باید در زندان بماند.

وی تصریح کرد: او به من گفت که شیطان من را گول زده است به من گفت که عذاب وجدان دارد. پسرم آزارش به هیچ کس نرسیده بود، او 15 سال دارد و کارت ملی هنوز نگرفته است، اینکه رسانه ها می گویند او 20 سال دارد، دروغ است.

مادر متهم به قتل ستایش اظهار داشت: ما در غم این افراد شریک هستیم و با این خانواده هیچ کدورتی نداشتیم، غم آنها غم ما است و ما فکر می کنیم بین ایرانی و افغانستانی تفاوتی ندارد همه با هم همدل هستیم و قانون هرچه تصمیم بگیرد تابع قانون هستیم و با قانون پیش می رویم.

وی افزود: خدا شاهد است ما اطلاعی از این موضوع نداشتیم، فرزندم به من گفت که شیطان در پوست من رفته است.

مادر امیرحسین پورجعفر با بیان اینکه هیچ تجاوزی به مقتول صورت نگرفته است، گفت: پزشکی قانونی اعلام کرده که هیچ تجاوزی صورت نگرفته و به پدر مقتول اعلام شده است، از رسانه ها خواهش می کینم به خاطر خدا این حرف ها را نزنند.


منبع: عصر ایران
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .