تبیان، دستیار زندگی
در ایران هم مانند سایر کشورها این مراسم به صورت گسترده ای برگزار می گردد، به همین منظور انجمن نجوم شب افروز، با همکاری مراکز و گروه های دیگر، ویژه برنامه ای را در روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در فرهنگ سرای خاوران برگزار می نمایند. از برن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز جهانی نجوم سال ۱۳۹۵

روز جهانی نجوم سال ۱۳۹۵

هر ساله در سراسر دنیا، منجمان آماتور در روزی تحت عنوان روز جهانی نجوم، به همراه تلسکوپ و دیگر وسایل خود به میان مردم می آیند و با برگزاری برنامه های متنوع به ترویج و آموزش علم ستاره شناسی می پردازند، که هدف از برگزاری این مراسم ایجاد رابطه ای نزدیک میان مردم و علم ستاره شناسی است. پس از آن که روز جهانی نجوم اولین بار توسط داگ برگر در سال ۱۹۷۳ برگزار گردید، زمان این مراسم در نزدیک ترین روز به تربیعِ اولِ بین ماه های آوریل و مِی (اردیبهشت ماه) تعیین شد و از آن روز تا به حال در بیش از ۵۰ کشور این مراسم برپا می شود.

روز جهانی نجوم سال ۱۳۹۵

در ایران هم مانند سایر کشورها این مراسم به صورت گسترده ای برگزار می گردد، به همین منظور انجمن نجوم شب افروز، با همکاری مراکز و گروه های دیگر، ویژه برنامه ای را در روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در فرهنگ سرای خاوران برگزار می نمایند. از برنامه های در نظر گرفته شده برای این روز، می توان به غرفه هایی با موضوعات مختلف نجومی، رصد آسمان، پخش فیلم و برنامه های علمی دیگر اشاره نمود، لازم به ذکر است تمامی برنامه ها برای عموم شرکت کنندگان آزاد و رایگان است.


لذا از علاقه مندان به نجوم و ستاره شناسی دعوت به عمل می آید تا در این برنامه شرکت نمایند.
همچنین گروه ها و مراکزی که تمایل به همکاری و برپایی غرفه دارند، به منظور هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق ارسال ایمیل به آدرس info@shabafrouz.ir  اقدام فرمایند.

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: مرجان سلیمانیان