تبیان، دستیار زندگی
زند آرش برهانی بعد از اینكه چند فصل خوب را با سبزپوشان پاس پشت سر گذاشت در پایان فصل گذشته به تیم فوتبال النصر امارات پیوست. حضور دو مهاجم برتر فوتبال ایران در النصر سر و صدای بسیار زیادی در میان روزنامه‌های امارات...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرش برهانی: مربی با ما حرف نمی زند


آرش برهانی بعد از اینكه چند فصل خوب را با سبزپوشان پاس پشت سر گذاشت در پایان فصل گذشته به تیم فوتبال النصر امارات پیوست.

حضور دو مهاجم برتر فوتبال ایران در النصر سر و صدای بسیار زیادی در میان روزنامه‌های اماراتی به پا كرد، حضور برهانی و فرهاد مجیدی در كنار یكدیگر نوید خط حمله‌ای قدرتمند را می‌داد ولی این دو مهاجم آن طور كه باید فرصت حضور در كنار یكدیگر را پیدا نكردند و همین موضوع باعث انتقاداتی از آنها شد.

برهانی معتقد است كه از جانب هافبك‌های النصر به خوبی تغذیه نمی‌شود و همین موضوع باعث شده تا وی نتواند آن طور كه باید در تركیب النصر بدرخشد ولی او تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا به شرایط ایده‌آل و آرمانی باز گردد.

آخرین خبرها از برهانی این است که باشگاه النصر دیگر قصد ندارد او را حفظ کند و به عبارتی برهانی بزودی با دریافت دستمزد کامل خود تا پایان فصل ، این باشگاه را ترک خواهد کرد.

گفت و گوی ایپنا را با آرش برهانی بخوانید؛

شرایط النصر چگونه است؟

- به طور كلی تیم النصر چندان شرایط خوبی ندارد و وضعیت نابسامان این تیم باعث شده تا بازیكنان هم چندان وضعیت خوبی نداشته باشند. بعد از دیدار مقابل الجزیره تیم با شرایط بحرانی بسیار بدی مواجه شد و این موضوع از نظر روحی روانی روی من هم تاثیر گذاشت. شاید خیلی‌ها فكر كنند كه آرش برهانی افت كرده است اما من این موضوع را قبول ندارم من تمام تلاش خودم را انجام می‌دهم تیم از این شرایط خارج شود چون اگر النصر پیروز شود و شرایط تیم مساعد گردد دیگر كسی از من هم انتقاد نمی‌كند.

چرا چندان به تو بازی نمی رسد؟

- هافبك‌های النصر خیلی من و فرهاد مجیدی را تغذیه نمی‌كنند و برای ما موقعیت گلزنی ایجاد نمی‌كنند یك مهاجم اگر از جانب هافبك‌های تیم به خوبی تغذیه نشود و در موقعیت گلزنی قرار نگیرد نمی‌تواند توانایی‌های خود را به اثبات برساند و آن وقت همه فكر می‌كنند وی دچار افت شده است ولی من همان بازیكنی هستم كه در پاس بازی می‌كردم و به هیچ عنوان دچار افت نشده‌ام. آنهایی كه همیشه از افت من می‌گفتند آیا دیدارهایی كه من در آن نمایش خوب و خیره كننده‌ای نیز داشته‌ام را نیز دیده‌اند. من در مقابل الوصل كه با 4 گل به برتری رسیدیم یكی از بهترین بازی‌های خودم را انجام دادم. به هر حال در فوتبال حرفه‌ای یك مهاجم فقط باید گل بزند تا بگویند بازیكن خوبی است.

آیا این شرایط را با هولمان سرمربی النصر مطرح كرده‌ای؟

- یكی از مشكلات ما همین است كه هولمان هیچگاه به طور اختصاصی با هیچ بازیكنی صحبت نمی‌كند و آن چیزی كه لازم است به بازیكنان نمی‌گوید. به هر حال این هم یك روش است و هولمان اعتقاد دارد كه نباید با بازیكنان صحبت كند. او همیشه یك نوع تمرین خاص را انجام می‌دهد و فقط یك بار با من و فرهاد به طور اختصاصی صحبت كرد كه آن هم نتیجه بسیار مثبتی در بر داشت.

چه نتیجه‌ای؟

- قبل از بازی با الجزیره هولمان من و فرهاد مجیدی را فراخواند و دقیقا به ما گفت چه انتظاری از ما در این دیدار دارد و خوشبختانه ما هم توانستیم آنچه را كه او می‌خواست انجام دهیم. باور كنید تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا برای النصر بازیكن مثمرثمری باشم ولی هنوز نتوانسته‌ام با خواسته‌های تاكتیكی مربیان النصر هماهنگ شوم. باز هم می‌گویم به نظر من مهم ترین مشكل این است كه من را صاحب موقعیت نمی‌كنند.

كمی بیشتر توضیح می‌دهی؟

- وقتی در پاس بازی می‌كردم در هر بازی صاحب 10 موقعیت گلزنی می‌شدم ولی در النصر در هر 10 بازی صاحب یك موقعیت گلزنی نیز نمی‌شوم. حالا سوال من اینجاست كه آرش برهانی پاس و النصر چه تفاوتی دارد. در پاس من توسط هافبكها در موقعیت گلزنی قرار می‌گرفتم ولی در اینجا چنین مسئله‌ای اتفاق نمی‌افتد. مثلا در بازی‌های آسیایی دوحه با تیم ملی امید در هر دیدار، من صاحب چند موقعیت گلزنی می‌شدم ولی در النصر ...

تا چه زمانی با النصر قرارداد داری؟

- قرارداد من با النصر یك ساله است كه 6 ماه از آن باقی است. البته من تا پایان قراردادم بازیكن النصر باقی خواهم ماند مگر این كه اتفاق خاصی رخ دهد.

شایعاتی درخصوص جدایی‌ات از النصر به گوش می‌رسد، در این خصوص توضیح می‌دهی؟

- البته من تا پایان به قراردادم پایبند هستم ولی اگر قرار باشد از النصر جدا شوم به پاس می‌روم چون من بازیكن این تیم هستم و تمام شایعاتی كه درخصوص استقلال و پرسپولیس مطرح می‌شود صحت ندارد.

چه زمانی زوج فرهاد و آرش در النصر اوج می‌گیرد؟

- اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و تا پایان قراردادم در النصر حضور داشته باشم به زودی شاهد این قضیه خواهید بود.

درخصوص تیم ملی امید صحبت كنیم، ارزیابی تو از پیوستن بگوویچ به تیم امید چیست؟

- بگوویچ را از زمان حضورش در فولاد می‌شناسم او استاد كار كردن با بازیكنان جوان است و خوب می‌داند كه چطور باید با عده‌ای بازیكن جوان نتیجه بگیرد. من آینده تیم امید را با بگوویچ بسیار روشن می‌بینم.

و چه زمانی مجددا به تیم ملی دعوت خواهی شد؟

- تمام انگیزه و تلاش من حضور در تیم ملی است و برای همین فوتبال بازی می‌كنم. زمان به اندازه كافی در اختیار دارم و مطمئنا تا زمان اعلام اسامی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا، در لیست حضور خواهم داشت.

و به عنوان آخرین سوال، زندگی در امارات چطور است؟

- تنها مسئله‌ای كه من را آزار می‌دهد، دلتنگی است كه باید با آن كنار بیایم. دلم برای پاس تنگ شده است ولی فوتبال حرفه‌ای همین است.

پایان کار برهانی با النصر !